Суд в Хорватії засудив колишнього прем’єр-міністра Іво Санадера до шести років в’язниці за отримання багатомільйонного доларового хабара в період перебування на посаді глави уряду.

Загребський суд 30 грудня визнав Санадера винним в отриманні хабара в розмірі 10 мільйонів євро в обмін на надання угорській нафтової компанії МOL найбільшої частки в хорватській енергетичної компанії INA. Угода відбулася понад 10 років тому, повідомляє Радіо Свобода.

За вироком того ж суду в Загребі виконавчий директор угорської компанії MOL Золт Ернаді отримав два роки в’язниці – за дачу хабара Санадеру.

Жоден з підсудних не перебував в залі суду під час винесення вироку. Голова суду Іван Турудіч оголосив, що європейський ордер на арешт Ернаді вже підписаний, і звернувся до угорської сторони з проханням “діяти відповідним чином”.Вироки можуть бути оскаржені.

66-річний Санадер очолював уряд в 2003-2009 роках і одночасно займав пост в правлячій партії “Хорватський демократичний союз”. Якщо вирок вступить в силу, то Санадеру доведеться виплатити державі 10 мільйонів євро.

Колишній глава уряду втік з Хорватії в 2010 році після пред’явлених йому звинувачень у двох справах про корупцію. Санадер був затриманий в Австрії і роком пізніше екстрадований до Хорватії. Однак в 2015 році Конституційний суд скасував вирок у справі про корупцію. У 2018 році він був засуджений до двох з половиною років за спекуляцію і повинен був виплатити 570 тисяч доларів державі – саме такий хабар він отримав від Hypo Bank. В даний час Санадер відбуває тюремний термін у цій справі.