1

Вдома у Франції у затриманого СБУ француза знайшли вибухівку. Служба безпеки України попередила серію вибухів під час Євро-2016 у Франції, заявив у понеділок керівник відомства Василь Грицак.

"Службі безпеки вдалося попередити серію з 15 терористичних актів, які планувалися на території Франції напередодні та під час проведення Чемпіонату Європи з футболу", – розповів Василь Грицак.

За його даними, вибухи планував громадянин Франції, який приїжджав в Україну в грудні під виглядом волонтера, який мав допомагати військовим АТО, передає Корупція Інфо.

Підозрюваного у Франції ідентифікували як 25-річного Грегорі Мото.
Як заявив пан Грицак, француз довго намагався купити зброю у різних людей, у тому числі у волонтерів та бійців АТО, за що обіцяв надавати допомогу.

2

У рамках спецоперації йому передали 5 автоматів Калашникова, понад 5 тисяч патронів, 2 протитанкових гранатометів, 18 снарядів до них, 125 кг тротилу, 100 детонаторів та 20 балаклав.
21 травня його затримали на кордоні з Польщею.

СБУ оприлюднила відео затримання автомобіля зі зброєю та вибухівкою на пункті пропуску Ягодин.
На зйомках також видно другого затриманого, який мав допомогти переправити вантаж через кордон.
Французькі ЗМІ повідомляють, що вдома у підозрюваного у селі Нан-ле-Петі на сході Франції вже провели обшук та знайшли вибухівку і балаклави.

Джерела у французькій поліції заявили AFP, що українські спецслужби ще мають надіслати деталі затримання.
Загроза Євро

"Він негативно висловлювався про діяльність свого уряду щодо масової міграції іноземців до Франції, поширення мусульманства та глобалізації світу. Він також повідомив про бажання вчинити низку терористичних актів на знак протесту", – розповів керівник СБУ.


За словами голови СБУ, правоохоронці розробляли операцію півроку, а цілями нападів зловмисника у Франції могли бути мечеть, синагога, органи держвлади та об'єкти Євро-2016.

Новина про затримання чоловіка 21 травня вперше з’явилась у повідомленні французької телемережі М6.

Підозрюваного описали як працівника ферми зі східної Франції. Раніше у нього не було жодного кримінального минулого.
Влада Франції стурбована питаннями безпеки напередодні початку Чемпіонату Європи з футболу, адже турнір може стати нагодою для атак ісламістських бойовиків.

Президент Франції Франсуа Олланд заяв у неділю, що "загроза існує", але Франція не має переживати.

У розмові з журналістами французькі поліцейські скептично оцінили, що затриманий може бути кимось більшим за контрабандиста озброєння.

Мешканці села Нан-ле-Петі були приголомшені новиною про арешт Грегора Мото, який жив з дідусем та працював зоотехніком.


"Він досить гарний хлопець, гарно освічений. Я запрошував його на стаканчик вина. Не можу цього зрозуміти", – заявив один із сусідів журналстам каналу France 3 TV.