В Одесі ресторан японської кухні "Кобе" змусив туристів із Латвії заплатити по 40 грн із людини за відвідування туалету.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила журналістка та екскурсовод Ганна Купрій, передає Корупція.Інфо.

Популярне: Невимовний біль… На Львівщині поховали відомого ветерана АТО, який наклав на себе руки. Причина наводить жах

За її словами, інцидент стався вже після завершення екскурсії по Одесі.

"Мені щиро шкода, що на момент інциденту з хапання моїх туристок за руки і словами "у нас не положено впускати в туалет людей із вулиці" наша екскурсія вже закінчилася. І про те, що трапилося – "штраф за відвідування туалету" розміром 80 гривень за двох – я дізналася пізніше, чисто випадково зустрівши гостей із Риги, маму і доньку, на вулиці", – емоційно написала Анна.

Вона зазначила, що адміністрація ресторану порушила Закон про захист прав споживачів.
Користувачі соцмережі бурхливо відреагували на цю подію, назвавши це "ганьбою" і "жлобством". Українці нагадали, що для відвідування туалету не обов'язково бути відвідувачем конкретного закладу.

"Жоден заклад не має права перешкоджати користуванню туалетом, оскільки це фізіологічна потреба. Тобто, якщо в радіусі досяжності немає платних туалетів, а у людини діарея, нудота або повний сечовий міхур, її зобов'язані пустити. Це не про "споживачів" чи ні. Це про гуманне поводження з людьми", – написала Olga Gdulia.

У самому ж ресторані свою провину не визнали, заявивши, що споживач – це той, хто "користується послугами ресторану, а не проходив повз".

"Податки з відвідали туалет ви платите? Де чек? Де прейскурант цін, щоб можна було ознайомитися заздалегідь з вартістю? Чому в меню не вказано, а раптом офіціант обдурить і туалет коштує не 40 грн, а 30, а різницю він собі в кишеню покладе?" – наголосила Наталія Хіль.

Коли на сторінці ресторану у Facebook поцікавилися, хто його власник, SMM-менеджер "Кобе" назвав обговорюють цей інцидент "стадом".