Партія колишнього Міністра оборони України впевнено йде на всі вибори, які з'являються на її шляху. Як проходить підготовка цьогоріч і що відомо про того, хто побореться за Львів із Садовим?
Створення громадської організації
Ідея створення організації належить колишньому Міністру оборони України Анатолію Гриценку. Про бажання започаткувати громадський рух він уперше повідомив 26 серпня 2008 року. Про те, що це буде громадська організація, а не політична партія, було оголошено 28 листопада 2008 року.
Під назвою «Громадянська позиція» організація була створена 11 грудня 2008 року на установчому з'їзді у Києві. На зборах були присутні близько 40 делегатів від місцевих осередків, які одноголосно обрали головою новостворенного руху Анатолія Гриценка — народного депутата України, Голову Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.
Історія партії
У лютому 2010 року партія «Могутня Україна», що існувала з 2005 року, була перейменована на «Громадянську позицію». У червні партію очолив Анатолій Гриценко.
У серпні 2011 року «Громадянська позиція» увійшла до Комітету опору диктатурі, але в листопаді вийшла з комітету.
У березні 2012 року до «Громадянської позиції» приєднався лідер «Української партії» Ігор Насалик, який був обраний заступником голови партії «Громадянська позиція», але сама «Українська партія» відмовилася зливатися з «Громадянською позицією».
У квітні 2012 року Анатолій Гриценко підписав угоду з рухом «Чесно» про дотримання їхніх критеріїв на наступних парламентських виборах, зокрема пообіцяв відкрити списки кандидатів та виключити тих, хто не відповідатиме критеріям «Чесно». У червні партія «Громадянська позиція» увійшла до складу «об'єднаної опозиції» (об'єднання партій «Батьківщини» та «Фронту змін» для участі в парламентських виборах).
15 червня 2013 року в Києві відбувся об'єднавчий з'їзд на якому до ВО «Батьківщина» приєдналася шляхом самоліквідації партія «Фронт змін» Арсенія Яценюка. Політична сила «Громадянська позиція» не об'єдналася з ВО «Батьківщина». Лідер партії Анатолій Гриценко прокоментував це так:
▪ Чому ми не йдемо на об'єднання. Причин дві. По-перше, нас не запрошували. По-друге, навіть якби запросили, ми б не пішли. Ми обговорювали це питання у себе на політраді партії.
Участь у виборах
На позачергових виборах до Верховної ради 2014 року партія «Громадянська позиція» посіла десяте місце за кількістю голосів виборців (489 523 голос — 3,10%) і, не подолавши 5-відсоткового бар'єру, не пройшла до українського Парламенту.
Органи управління
Органами управління «Громадянської позиції» є – З'їзд, Рада Партії, Координаційна Рада Партії, Центральний виконавчий комітет, Центральна контрольно-ревізійна комісія.
Головою Координаційної Ради Партії З'їзд обрав Анатолія Гриценка. До складу Координаційної Ради Партії входять: Іван Апаршин, Леонід Макул, Марина Соловйова, Ігор Новосад та Віталій Цибульський. Головою Центрального виконавчого комітету партії є Микола Нещадим — доктор педагогічних наук, професор, Заслужений працівник народної освіти України, генерал-лейтенант запасу, у 2005–2007 р.р. — заступник Міністра оборони України.
До складу Центральної контрольно-ревізійної комісії політичної партії «Громадянська позиція» обрані: Володимир Савченко, Михайло Серебряков, Ігор Назаренко, Віталій Васильєв та Анатолій Філіпович.
Символіка
Емблему політичної партії «Громадянська позиція» виконано в жовто-синіх кольорах, де на жовтому фоні зображена відкрита долоня синього кольору.
На вибори з пікетом?
Волинська обласна ТВК зареєструвала список кандидатів Волинського обласного осередку політичної партії «Громадянська позиція» попри недотримання ними принципу гендерної рівності. Таке рішення виборча комісія прийняла на засіданні 5 жовтня на виконання відповідного судового рішення.
Про це інформують у Волинському представництві Громадянської мережі ОПОРА.
5 жовтня Волинський обласний адміністративний суд розглядав справу Волинського обласного осередку політичної партії «Громадянська позиція» проти Волинської обласної виборчої комісії щодо відмови їм у реєстрації списку кандидатів на вибори до обласної ради.ґ
Причиною відмови у реєстрації, нагадаємо, було недотримання партією ч. 3, Ст. 4 Закону України «Про місцеві вибори». В результаті судового розгляду колегія суддів прийняла рішення задовольнити позовну заяву політичної сили, а саме скасувати рішення обласної ТВК № 34 про відмову у реєстрації партії та зобов’язати комісію повторно розглянути на засіданні список запропонованих кандидатів, прийняти нове рішення з цього питання.
Перед судовим засіданням члени політичної партії «Громадянська позиція» пікетували Волинську обласну виборчу комісію з вимогою рівного ставлення до усіх політичних сил. У відповідній заяві, яку напередодні поширив у мережі Фейсбук керівник Волинського обласного осередку партії Сергій Чуріков, було зазначено три основні вимоги пікетувальників: провести розслідування щодо відмови у реєстрації партії та покарати винних; комісії, після отримання судових рішень, не затягувати з їх виконанням, а негайно поновити суб’єктів виборчого процесу в їх правах; обласній владі – прийняти дієві заходи щодо чесності, законності та справедливості виборів.
«Ви вважаєте, що усі політичні партії внаслідок рішень вашої комісії опинилися в рівних умовах? І «Блок Петра Порошенка «Солідарність», у списках якого представництво жінок становить 12%, і «Громадянська позиція», де таке представництво становить 28%? Ми вимагаємо рівного ставлення до усіх політичних сил, справедливості і законності», – заявив під час пікету керівник Волинського обласного осередку партії Сергій Чуріков.
Під час засідання 5 жовтня Волинська обласна виборча комісія відповідно до рішення суду повторно розглянула питання про реєстрацію списку кандидатів у депутати політичної партії «Громадянська позиція» до Волинської обласної ради. Волинська обласна ТВК прийняла рішення зареєструвати виборчий список кандидатів у депутати від політичної сили. Втім, комісія прийняла також рішення відмовити у реєстрації десяти кандидатів від «Громадянської позиції» відповідно до ч. 2, Ст. 46 Закону України «Про місцеві вибори».
Зокрема, відповідно до рішення виборчої комісії відмову у реєстрації отримали Максим Вальчук, Сергій Гетьманчук, Алла Дацюк, Василь Костючко, Оксана Кучкаровська, Лариса Приступа, Юрій Романішин, Геннадій Зубрицький, Віталій Тарасюк та Андрій Попов. Причина відмови – у поданих автобіографіях цих осіб були відсутні окремі відомості, передбачені п. 7, ч. 1, Ст. 38 Закону України «Про місцеві вибори».
Нагадаємо, що 1 жовтня під час засідання обласної ТВК були прийняті рішення про відмову в реєстрації чотирьом політичним партіям, серед яких і Волинському обласному осередку політичної партії «Громадянська позиція».
Компромат
Як повідомляють ЗМІ, коментуючи зняття кандидатури лідера Компартії України Петра Симоненка під час передвиборної гонки 2014 року Гриценко висловив сподівання, що суспільство нарешті "дозріє для того, щоб відторгнути і навіть заборонити законодавчо комуністичну ідеологію". 27 червня 2014 року Анатолій Степанович на центральному українському телеканалі Перший Національний в ефірі Шустер Live запропонував убити президента Російської Федерації Володимира Путіна.
Г — грамотність?
Депутат Львівської міськради Юрій Путас зробив 16 граматичних і пунктуаційних помилок у заяві з проханням врахувати його голос під час голосування 30 вересня за одне із земельних питань.
Йдеться про письмову заяву члена депутатської групи «Громадянська позиція» Юрія Путаса на ім’я міського голови і секретаря міськради з проханням врахувати його голос «за» надання земельної ділянки ПП «Озерна алея» на вул. Володимира Великого, оскільки не спрацювала його картка для електронного голосування.
В одному реченні своєї заяви Юрій Путас зробив 13 помилок, ще три – у «шапці» заяви.
39-річний Юрій Путас є власником Галицького ринку, розташованого у центрі Львова і лідером партії «Духовна Україна», створеної у жовтні 2011 року. У 2012 році від цієї партії Юрій Путас невдало балотувався у народні депутати по Сихову.
На місцевих виборах Юрій Путас знову висунутий кандидатом до Львівської міськради від партії «Громадянська позиція» в окрузі №54.
Той, хто “бореться” з Садовим
22 вересня на своїй конференції Львівська міська організація партії «Громадянська позиція» офіційно висунула депутата міської ради Володимира Гірняка на посаду міського голови Львова.
Відтак, партійний список до міськради очолив голова обласної партійної організації Анатолій Забарило.
«Громадянська позиція» висунула у депутати менше десяти відсотків партійців, натомість запросила у свої списки громадських активістів, професіоналів, які мають свої пропозиції щодо стратегії розвитку міста»,
– йдеться у повідомленні.
Список кандидатів:
1. Забарило Анатолій Юрійович (перший номер)
2. Білінський Назар Богданович (округ №39)
3. Бабій Ірина Миколаївна (округ №43)
4. Базарник Ігор Богданович (округ №40)
5. Бакай Ярослав Омелянович (округ №45)
6. Більо Ростислав Ігорович (округ №36)
7. Бордіян Володимир Іванович (округ №29)
8. Боршовська Галина Іванівна (округ №4)
9. Бурдейна Анастасія-Марія Анатоліївна (округ №59)
10. Вань Ігор Михайлович (округ №17)
11. Вітер-Редченко Наталія Володимирівна (округ №14)
12. Гваліа Дмитро Володимирович (округ №53)
13. Гладка Наталя Ігорівна (округ №33)
14. Гладун Зіновій Романович (округ №21)
15. Головань Наталія Романівна (округ №58)
16. Горон Василь Васильович (округ №30)
17. Гринчук Роман Зіновійович (округ №1)
18. Грицай Юрій Михайлович (округ №6)
19. Данилиха Ігор Лукіч (округ №62)
20. Дмитрасевич Орест Ростиславович (округ №26)
21. Дорош Уляна Миколаївна (округ №49)
22. Жеманова Наталія Ігорівна (округ №10)
23. Зарума Степан Володимирович (округ №51)
24. Звозда Олег Михайлович (округ №56)
25. Іванців Роман Богданович (округ №52)
26. Іонов Андрій Борисович (округ №47)
27. Кіндзера Роман Петрович (округ №16)
28. Климків Андрій Васильович (округ №57)
29. Кміть Лариса Іванівна (округ №13)
30. Козак Руслан Орестович (округ №34)
31. Кравець Роман Романович (округ №63)
32. Крупа Ірина Миронівна (округ №2)
33. Кужелюк Юрій Анатолійович (округ №19)
34. Кузьмак Ігор Степанович (округ №35)
35. Куйбіда Степан Васильович (округ №60)
36. Куспись Світлана Анатоліївна (округ №48)
37. Кусько Сергій Дмитрович (округ №23)
38. Лацик Юлія Зіновіївна (округ №64)
39. Лега Василь Григорович (округ №12)
40. Лобай Світлана Володимирівна (округ №24)
41. Логвін Юліан Богданович (округ №41)
42. Магировський Юрій Антонович (округ №15)
43. Маєвська Марія Василівна (округ №37)
44. Мартин Галина Володимирівна (округ №18)
45. Мельник Денис Володимирович (округ №44)
46. Михальчук Володимир Богданович (округ №31)
47. Новицька Вікторія Романівна (округ №50)
48. Нога Маркіян Андрійович (округ №32)
49. Палідович Назар Орестович (округ №20)
50. Парійчук-Брухаль Роксолана Іванівна (округ №22)
51. Паславський Ігор Романович (округ №46)
52. Похилевич Галина Михайлівна (округ №61)
53. Путас Юрій Володимирович (округ №54)
54. Ребець Андрій Михайлович (округ №7)
55. Романяк Марта Олегівна (округ №25)
56. Сердюк Ірина Олексіївна (округ №11)
57. Сива Леся Геннадіївна (округ №42)
58. Скочиляс Віталій Володимирович (округ №3)
59. Сорочкін Олег Вікторович (округ №9)
60. Філіпішин Максим Валерійович (округ №28)
61. Фірман Назар Богданович (округ №38)
62. Чайка Віра Іванівна (округ №5)
63. Шинеровський Андрій Романович (округ №55)
64. Юрчик Наталія Степанівна (округ №27)
65. Ярошик Тетяна Ігорівна (округ №8).
Гриценко хоче подарунок від Львова – Гірняка
25 жовтня, у свій день народження, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко очікує від львів’ян подарунка – перемоги у місцевих виборах представників своєї партії та її висуванців.
Про це він заявив сьогодні, 1 жовтня, під час прес-конференції на тему: «Команда позитивних змін: «Громадянська позиція» на місцевих виборах», яка відбулася у Львівському прес-клубі.
За його словами, партія «Громадянська позиція» висунула у Львівській області 1755 кандидатів.
– З них 12% – наші партійці. Решта – люди з громадського середовища, – каже Анатолій Гриценко.
Він стверджує, що в партійних списках будуть тільки гідні особи.
– Але лізла і різна шушера, тому ми вирішили, що в списках не має бути жодного представника Партії регіонів, Компартії та СДПУо, – пояснює лідер партії «Громадянська позиція».
Також він висунув вимогу до всіх кандидатів – оприлюднювати номер мобільного і не змінювати його впродовж усієї каденції. Щоби виборці мали змогу в будь який час звернутися.
– Кожен кандидат зобов’язався щотижня проводити зустрічі з виборцями очі в очі. Кожні півроку – публічний звіт, куди можуть потрапити всі бажаючі. Плюс – активна робота в соцмережах, – каже Анатолій Гриценко.
Нагадаємо, що «Громадянська позиція» висунула кандидатом на посаду міського голову Володимира Гірняка. Сам кандидат стверджує, що має команду та програму.
– По-перше, це – реформування теплопостачання та енергобезпека. Це дасть можливість знизити для львів’ян тарифи в два рази за рахунок зменшення споживання енергоресурсів. Друге – реформування транспортної системи. Ми вивчали це питання за кордоном та в Україні, наприклад у Вінниці. Ви не повірите, але у Вінниці мешканці задоволені транспортною системою. І третє – боротьба зі смородом у місті та водовідведення, – обіцяє він.
Натомість Володимиру Гірняку закидають те, що він розвісив біллборди зі своїм зображенням по місту.
– Основний акцент кампанії – вихід до людей. Володимир був четвертим на минулих виборах. А за цей час люди просто призабули його. Тому біллборди, які розвішані по Львову, це лише спроба нагадати про нього. Крім того, він є небідний чоловік і за свої кошти може розвісити свої біллборди, – виправдовує свого однопартійця голова ЛОО партії «Громадянська позиція» Анатолій Забарило.
"Вічний кандидат" на посаду мера Львова
Володимир Гірняк відомий у Львові як «вічний кандидат» на посаду міського голови. Під час депутатства він не особливо прагнув боротися із безгосподарністю Андрія Садового і лише з наближенням дати виборів вирішив подати до суду позов про визнання незаконною бездіяльність міського голови з приводу порушення мерією законодавства у розгляді звернень львів’ян.
Хоч деякі моменти «господарського» підходу до справ Володимир Гірняк освоїв не гірше, ніж Садовий. Наприклад, згідно з публікацією сайта «Наші гроші», він опинився в центрі скандалу довкола руйнування приміщення легендарної лічниці Андрея Шептицького. Саме фірма депутата Гірняка придбала цю нерухомість для подальшого продажу її забудовникові ТОВ «Розвиток нерухомості». Довкола цієї забудови у Львові розгорівся справжній скандал, що спричинило неймовірне обурення громадськості.
За матеріалами: dailylviv.com, zaxid.net,ednist.info, varianty.net, 4vlada.com