Глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія поки не знає, чи будуть позбавляти екс-спікера ВР Дмитра Разумкова мандата.

Про це він розповів журналістам в кулуарах Верховної Ради.

“Юристи кажуть, що для цього є підстави. Чи є політична воля? Ми подивимося, як буде працювати Разумков. Він же народний депутат. На фракції (це питання.) Це питання не розглядалося”, – розповів він.

Лідер фракції “СН” порівняв ситуацію, яка склалася між “слугами народу” і Разумковим з розлученням.

“У багатьох людей щодня відбувається розлучення. Все залежить від того, як ти розлучаєшся. Можна розлучатися так, що потім один від одного переходити вулицю. А можна так розлучитися, коли спочатку буде якась образа, через кілька місяців можеш повернутися, тому може буде діалог і співпраця. Як, наприклад, у мене – дві дружини, з першої і з другої ми навіть можемо разом поїхати відпочивати. і вона навіть може бути зі своїм бойфрендом. Для мене це нормально. Тому що просто зберегли відносини. А може бути навпаки”, – заявив він.

Відповідаючи на питання, чи зможе він потиснути руку Разумкова, Арахамія підкреслив: “Звичайно, я з ним буду спілкуватися”.

Як раніше повідомлялося, позафракційний депутат Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що у партії “Слуга народу” немає підстав і можливості позбавити його депутатського мандата.

“Якщо ми говоримо про норми закону, то таких підстав і можливостей у партії “Слуга народу” немає”, – сказав він журналістам на прес-конференції в четвер після його відкликання з посади спікера парламенту.

Водночас він зазначив, що, на жаль, на сьогодні не все відбувається за законом.

“Президентські вибори ще ж не розпочалися. Але раніше всі що говорили? Що з (посади) голови Верховної Ради ніхто не ставав президентом. Цей запобіжник ми сьогодні прибрали. Далі подивимося”, – відповів Разумков на запитання про наявність у нього президентських амбіцій.

“На пенсію я точно не збираюся. Здоров’я мені дає змогу. Я рухатимуся вперед”, – запевнив депутат.

Як відомо, ексспікер Дмитро Разумков зараз забере свої речі з кабінету.

Разумков пообіцяв: “все державне, залишиться в кабінеті”.

За словами політика, він ще не знає, де сидітиме в сесійній залі. Відповідаючи на уточнювальне запитання, чи буде його місце розташовуватися біля фракції ЄС, депутат зазначив: “Може бути. Не знаю”.

До слова відставка Разумкова повпливала не тільки на президентську партію, а й посилила розкол у партії “Голос”.

Частина “Голосу” у Верховній Раді, якою керує Ярослав Железняк, звинуватила іншу частину фракції, яку очолює Олександра Устінова, у порушенні закону шляхом голосування за відставку Дмитра Разумкова з посади голови парламенту.

Як повідомляється на сайт партії, у четвер Рада звільнила Разумкова з посади спікера. 6 депутатів “Голосу” проголосували за це рішення і 8 – проти. Усього відставку підтримали 284 нардепів.

Після цього та частина фракції “Голос”, яка була проти звільнення голови парламенту, заявила, що відповідне рішення ухвалене “з порушеннями регламенту”.

“Депутати, які голосували за звільнення Дмитра Разумкова, свідомо пішли на порушення закону…

На жаль, свої цінності зрадили Юлія Клименко, Ярослав Рущишин, Ольга Стефанишина, Олександра Устінова, Андрій Шараськін, Володимир Цабаль (члени “Голосу” з іншого табору). Ці люди пішли на порушення своїх обіцянок виборцям і задекларованих ними ж принципів і цінностей. “Голос” категорично засуджує участь в узурпації влади”.

“Голос” Железняка вважає, що відставка спікера — це “відверта і цинічна руйнація парламентаризму” і “означає повну і остаточну концентрацію всієї влади в руках Банкової та значно ускладнить роботу опозиції”.