Україна має підтримувати відносини з адміністрацією білоруського президента Олександра Лукашенка, оскільки в країні проживає багато українських громадян.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу “Україна 24” народний депутат від “Слуги народу” Олександр Качура.

Нардеп зазначив, що Росія “почала всю цю історію” в Білорусі, і теперь Кремль “буде намагатися врятувати Лукашенка від того, щоб його владу знесли”.

“На мій погляд, Лукашенко однозначно загрався. Необхідно зараз створити платформу, на якій буде послаблена влада Лукашенка… Варіантів багато. Але ми не повинні як влада втрачати комунікацію із зараз діючою владою, тому що там проживає дуже багато українців. І якщо ситуація буде накалятися, ми повинні зробити все для того, щоб українці були в безпеці і повернулися на територію України”, – наголосив Качура.

Нагадаємо, що влада Білорусі 29 липня заявила про затримання неподалік від Мінська 33 найманців російської ПВК “Вагнер”. Україна попросила про їхню екстрадицію, аргументуючи це тим, що затримані найманці воювали на Донбасі. Незважаючи на це, затриманих передали Росії.

Крім того, президент Олександр Лукашенко зробив ряд заяв, в яких натякав на причетність України до організації протестів у Білорусі.

17 серпня посол України в Мінську Ігор Кизим був відкликаний для консультацій.