В Офісі Президента відреагували на рішення Верховного Суду про визнання незаконним указу Володимира Зеленського зі скасування призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду. Там заявили, що це рішення спрямоване проти конкретних законів щодо суддів та правосуддя.
Радник глави ОП Михайло Подоляк зазначив, що рішення Верховного суду щодо Тупицького насправді зовсім не про суддю.
“Воно про опір неминучого. Про класичну суддівську корупцію. Тому що це рішення спрямоване проти конкретних законів про очищення Вищої ради правосуддя і про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів”, – зазначив Подоляк.
Він наголосив, що без цих законів корупцію в судовій гілці влади України неможливо перемогти. А з ними в корумпованих суддів немає шансів зберегти вплив.
Саме тому Верховний Суд, запевняє радник глави ОП, намагається захистити корупційну систему. “І щоб реалізувати цей сценарій, знадобився Тупицький – і саме в Конституційному Суді”, – пояснив він.
Подоляк також звернув увагу на звернення голови Ради суддів України Богдана Моніча. Він 13 липня закликав народних депутатів не підтримувати судову реформу і, зокрема, реальне очищення Вищої ради правосуддя.
“Сьогодні (14 липня – ред.) підключився вже і Верховний Суд – там прийняли рішення на користь Тупицького за указом президента про скасування указу Януковича”, – додав Подоляк.
Він переконаний, що Тупицького намагаються повернути, аби він організував знищення судової реформи таким же антиконституційним способом, яким була знищена, наприклад, кримінальна відповідальність за брехню в деклараціях.
Радник глави Офісу Президента повідомив, що у президента готують апеляцію на рішення Верховного Суду.
Подоляк запевнив, що президент діяв законно і в інтересах суспільства. Тому команда президента не визнає таке судове рішення.
Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що Верховний Суд визнав незаконним і скасував указ президента Володимира Зеленського про скасування призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного суду.
Про це адвокат Тупицького Олександр Лещенко заявив у коментарі “Українській правді”.
“Сьогодні адміністративний суд у складі Верховного суду визнав протиправним та скасував указ президента про деякі питання національної безпеки України №124 від 27 березня 2021 року.
Суд прийшов до висновків, що президент України, відповідач по справі, не має повноважень приймати рішення про звільнення чи припинення повноважень суддів Конституційного суду чи приймати рішення про скасування указу про попереднє призначення на посаду судді КС”, – повідомив адвокат.
За словами адвоката, суд також прийшов до висновку, що неможливо скасовувати указ індивідуальної дії.
Він назвав рішення Верховного Суду “законним і обґрунтованим” і додав, що “наразі президенту треба думати, що робити з тими діями, які він вчиняв по відношенню до судді КС”.
За словами Лещенка, це рішення можна оскаржити до Великої палати ВС. Якщо це станеться, вони будуть діяти “у межах закону, у межах процесу”.