Національне антикорупційне бюро в кінці грудня 2020 закрило кримінальне провадження про можливі зловживання п’ятого президента України, лідера “Європейської солідарності” Петра Порошенка.

Як повідомляє видання “Українські новини” з посиланням на матеріали Вищого антикорупційного суду, справу проти колишнього президента було закрито ще в кінці грудня 2020 року, проте відомо про це стало тільки зараз.

У публікації повідомляється, що справа за частиною другою статті 364 Кримінального кодексу України була порушена за заявою одного з народних депутатів 19-го травня 2020 року, поданою на ім’я генерального прокурора Ірини Венедиктової. Досудове розслідування по вказаному кримінальному виробництву проводилося детективами НАБУ.

“НАБУ розслідувало факти можливого зловживання службовим становищем колишнім Президентом, а нині народним депутатом, тобто умисного використання ним влади з метою отримання всупереч інтересам служби неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки для державних інтересів”, – цитує рішення феміди видання “Українські новини”.

Розслідування тривало до 30 грудня, коли в НАБУ закрили справу на підставі пункту другого частини першої статті 284 КПК України: “В зв’язку з відсутністю в діянні Петра Порошенка складу кримінального злочину”. Повідомляється також, що дане рішення було оскаржене в ВАКС, однак 21-го січня цього року суд визнав законною постанову НАБУ.

Варто відзначити, що 8 липня 2020 Генеральний прокурор Ірина Венедиктова заявила, що в справі п’ятого Президента Петра Порошенка зібрано достатньо доказів для повідомлення про підозру, однак чинний Кримінальний процесуальний кодекс дозволяє затягувати справу.

8 липня проти Петра Порошенка було закрито ще одну справу – за заводу “Кузня на Рибальському”.

21 жовтня 2020 кримінальну справу проти п’ятого президента Петра Порошенка порушив Офіс генпрокурора України – лідера європейської солідарності і його соратників підозрюють в підготовці державних переворотів в 2013-2014 роках, а також в 2020 році.