Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук прокоментував відео головного редактора інтернет-видання “Цензор.НЕТ” Юрія Бутусова, на якому журналіст стріляє з “Гаубиці Д-20” калібром 152 мм.

Спікер парламенту впевнений, що це ненормально. Про це Стефанчук заявив під час брифінгу у Верховній Раді.

“Дозволяє собі робити на цьому хайп і дозволяє собі отримувати доступ до зброї, яка перебуває в ЗСУ – це ненормально”, – зазначив спікер.

Він також підкреслив, що такі речі не варто критикувати або підтримувати людям, які непрофесійно розбираються в темі, так як, на думку Стефанчука, для цього є правоохоронні органи.

“Правоохоронні органи зафіксували цей факт, вони повинні дати йому оцінку. Тому мені здається, що ми повинні просто стежити за тим, наскільки ці органи професійно виконують свої обов’язки, а диктувати їм версії і перелік тих, кого потрібно затримати, ані парламент, ні будь-хто інший не має права. Тому я буду чекати реакції і результатів роботи тих органів, які уповноважені на це”, – заявив Стефанчук.

Телеграм канал Вертикаль зазначає, що Бутусов не військовослужбовець, і його «військові пригоди» – це грубе порушення журналістської етики, навіть якщо це журналістика про війну.

У всіх війнах ХХ століття всі сторони конфлікту суворо дотримувалися правила – «чи ти журналіст, чи ти стріляєш».

А тут вийшло – “людина як би журналіст, але раптово взявся стріляти з гармати”.

Проблема не лише в тому, що відео з Бутусовим уже використовує пропаганда Кремля у своїх цілях. Бутусов своїми діями створив прецедент, що під час війни по журналістам можна одразу стріляти на ураження – спробуй зрозумій, а раптом цей журналіст із кулемета постріляти захоче?

Показово, що на цьому тлі «порохоботи» взялися особливо посилено «піарити» та захищати Бутусова. І не дивно.
Перше – люди з орбіти Петра Порошенка так «дякують» Бутусову за захист їхніх корупційних схем на постачаннях для ЗСУ.

Друге – технологи «Євросолідарності» намагаються зліпити з Бутусова можливого «вождя бунту», такого собі «матроса Залізняка», який «дає перший залп по Смольному”.

Примітно, що всі сторони «інформаційного протистояння» дочекалися перших офіційних заяв від ЗСУ та ДБР, і лише тоді почали відпрацьовувати тему із Бутусовим, який відстрілявся з гармати.

У випадку з Бутусовим слід поміняти «кут» критики, і буквально змусити платити за свої дії зі своєї кишені і своєю ж репутацією.

Адже Бутусов стріляв з гармати Д-20 калібру 152 мм, зробленої ще в 1960-х роках. Хоча той же Бутусов постійно піднімав зраду про нібито брак снарядів калібру 152 мм, і про те, що зношеність артилерії ЗСУ, нібито зашкалює. Ну і, само собою, про нібито корупційні «схеми» Міноборони при закупівлі боєприпасів.

Було б справедливо не лише закрити Бутусову доступ на всі можливі об’єкти, а також до оборонної промисловості України, а й також – буквально змусити сплатити всі витрати на цю «стрілянку» з гармат, включаючи паливо для тягача, платню солдатам та офіцерам, які пустили його , Бутусова, до гармати Д-20, та й власне – ціна самого 152-мм снаряда.

У свою чергу телеграм канал “Пристальное внимание” зазначає, що провокація Бутусова зроблена саме в той час, коли напруга в зоні ООС — максимальна, а біля кордонів із РФ — 100-тисячне військо, яке тільки те й робить, що шукає приводів для виправдання своєї можливої ​​агресії.

І тут, звідки не візьмися, людина, яка називає себе «журналістом», дозволяє собі «пальнути» з великокаліберної артилерії, привселюдно вихваляючись при цьому, що вона могла когось вбити. Впевнені, що російська пропаганда відпрацює цей прецедент максимально. А обстріли на лінії зіткнення з боку бойовиків лише посиляться.

Більше того, ми навіть не говоримо про те, наскільки це послабить наші позиції у переговорах з міжнародними партнерами, яким ми багато років доводили, що наші військові неухильно дотримуються всіх домовленостей та ведуть вогонь виключно у відповідь.

Підсумовуючи, після цієї, по суті, диверсії з боку Бутусова, яка, ймовірно, спричинить людські втрати серед українських військових, не завадило б, як мінімум, порушити питання про позбавлення його журналістської акредитації. А також його психіатричного огляду.