Факт привласнення державних коштів, спрямованих на поліпшення Сумської обласної дитячої лікарні зафіксували співробітники Служби безпеки України.

Про це повідомила прес-служба відомства.

Зазначалося, що в розкраданні грошей замішані чиновники обласної ради, які навмисно завищили ціну придбання 80 комп’ютерів для установи під час тендеру. Крім цього, виявлялося сприяння комерційній структурі, якій перерахували кошти, завдяки чому вона отримала перемогу в торгах.

Вартість комп’ютерів, які планували закупити, перевищувала реальну більш ніж на 1,5 мільйона гривень. В офісі фігурантів було проведено обшуки, в ході яких виявили документацію і техніку з матеріалами, які підтверджують правопорушення.

Крім того, підлеглий одного з чиновників намагався винести з будівлі 10 тисяч доларів і права на автомобілі, якими користувався підозрюваний. За фактом інциденту завели провадження у ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем) та ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України.

Раніше, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект, яким пропонує покласти на Службу безпеки України непрямі обов’язки по захисту морально-етичних цінностей суспільства.

Текст відповідного документа №3196 опублікували на сайті парламенту.

Так, глава держави запропонував ввести в законодавство термін “Об’єкти національної безпеки України”, під якими маються на увазі, в тому числі людина і громадянин, суспільство, держава.

У тексті документа згадані духовні, морально-етичні, культурні, історичні, інтелектуальні та матеріальні цінності, інформаційне і навколишнє середовище, а також природні ресурси.

Розвиток духовності та моральних основ знаходяться в списку національних інтересів.

Відзначимо, в законі про СБУ немає поняття об’єктів національної безпеки. Немає і не передбачається також положення про контроль за дотриманням моральних цінностей, однак у компетенцію спецслужби входить перешкоджання замаху на нацбезпеку, яку і пропонує уточнити Зеленський.