Старший оперуповноважений з особливо важливих справ Національної поліції та слідчий ТУ ДБР в Полтаві намагались за допомогою зв’язків в керівництві державного бюро розслідувань отримати неправомірну вигоду (хабар) за відкриття провадження проти слідчого Нацполіції. Їм, а також екс-раднику голови Полтавської ОДА, пред’явлено підозру і обрано запобіжні заходи.

Про це в коментарі Цензор.НЕТ розповів начальник Управління з розслідування військових злочинів ЗСУ ДБР Ярослав Льошенко.

За словами Льошенко, ці гроші правоохоронці вимагали за те, що відкриють кримінальне провадження і будуть вести розслідування, щоб чинити тиск на слідчого Нацполіціі.

“До слідчого теруправління ДБР звернувся із заявою громадянин, який проходить учасником по іншій кримінальній виробництву, її розслідує Нацполіція. Слідчий ДБР переконав громадянина в тому, що відкрив провадження і проводить слідчі дії проти поліцейського. Хоча такого діла не було. Він увійшов до Єдиного реєстру досудових розслідувань, змінив фабулу в одній із справ, відкритому за рішенням суду, і показав виписку з реєстру заявнику. Під це вигадане справу він допитував людей, всі ці документи вилучені, – розповів Льошенко. – Намір на одержання неправомірної вигоди спочатку виник у слідчого ДБР і оперуповноваженого ДВБ НПУ, екс-радник голови ОДА з’явився вже на останній зустрічі”.

За словами Льошенка, загальна сума неправомірної вигоди склала 80 тисяч доларів.

“Вони обманювали людину, прикриваючись зв’язками з керівництвом ДБР, цим і мотивували вартість. Вони фактично брали гроші на той момент нібито під виконуючого обов’язки директора ДБР, який з їх слів повинен був взяти справу під особистий контроль. Вони не соромилися згадувати його прізвище, ім’я , це задокументовано, – зазначив він. – Ми не замовчуємо такий факт, тому що нам важливо, щоб люди розуміли, що система самоочищається і довіру до органу для нас важливо”.

Він також підкреслив, що слідчим шляхом перевіряється можлива причетність підозрюваних до подібних злочинів. І якщо є люди, яким вони робили подібні пропозиції, їх просять дати свідчення.

Правоохоронців і екс-радника затримали 30 липня в ході спільної операції Управління внутрішнього контролю та Головного слідчого управління Госбюро розслідувань. Їм пред’явлено підозру по ч.2 ст. 15, ч.4 ст. 190 КК України. У справі призначено три експертизи. Найближчим часом досудове слідство буде закінчено.