Служба безпеки України викрила корупційну схему в АТ “Укрзалізниця”. Протягом півроку одна з філій товариства незаконно продавала щебінь майже на мільйон гривень кожного місяця.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Встановлено, що посадовець “Укрзалізниці” вимагав хабарі від бізнесменів з будівельної галузі. За хабар він “гарантував”, що щебінь продаватимуть саме їм.

Усе це в обхід прозорих процедур. При чому торгівля йшла оптовими партіями. Для передачі грошей організатор оборудки залучив посередника, якого було затримано під час отримання чергового хабара у розмірі 87 500 гривень.

Наразі затриманому повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 368-3 ККУ.

У межах кримінального провадження вирішується питання щодо повідомлення про підозру організатору схеми.

Наразі тривають слідчі дії.

Раніше СБУ викрила компанію «Укрзалізниця» у купівлі матеріалів для ремонту пасажирських місць у вагонах, які не відповідають вимогам безпеки пасажирських перевезень, на 200 мільйонів гривень.

15 квітня Нацполіція прийшла з обшуками до «Укрзалізниці» через закупівлю масел і мастильних матеріалів у 2019—2021 роках за завищеними цінами. Розслідується розкрадання майже 145 мільйонів гривень на закупівлі неякісних матеріалів для УЗ і Міноборони.

8 квітня правоохоронці провели обшуки в «Укрзалізниці» через схеми незаконного ввезення в Україну з Росії понад 600 залізничних вагонів в обхід санкцій. Їх поставили на облік за підробленими документами, а в частини з них торік закінчився термін експлуатації.