middle_3917c4f7188170456fb39aeb21fca695

У заступника голови СБУ Юрія Артюхова, якого народні депутати підозрюють у "кришуванні" контрабанди, є й інші джерела нелегальних доходів.

Як повідомляє Цензор.НІ, про це йдеться у статті ОРД "Кому "заносить частку" Артюхов?".

"Артюхов Юрій Борисович (перший заступник Голови Служби безпеки України – начальник Головного управління по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю (Управління "К" СБУ) отримує грошові кошти від 10-15 конвертаційних центрів в розмірі 0,5% від загального обороту валюти з кожного. Одним з таких прикладів може бути конвертаційний центр, який за сприяння та підтримки Ю. Артюхова через свої підприємства "переганяє" близько 1,5 млрд доларів США. 0,5% коштів від зазначеної суми Артюхов отримує через А. Білоуса, заступника начальника Управління СБУ в Києві. На сьогоднішній день за великими "конвертерами" ховаються особи з такими іменами: Ярик (скайп – marlin7621) і Женя (скайп – Jeff.linn77, тел. (063) 510-99-47, які особисто передають кошти Юрію Артюхову. Також Ю. Артюхов отримав від конвертатора 1 млн доларів за закриття стосовно нього оперативних справ і кримінальних проваджень, передача вищевказаних коштів здійснювалася через А. Білоуса.

Крім цього, одним із джерел доходів Артюхова Ю. Б. є налагоджений за його вказівкою механізм пропуску на територію "ДНР" і "ЛНР" товарів широкого споживання, а з зони АТО вугілля та металобрухту. За організацію і контроль вищевказаного механізму відповідає співробітник Главку "К" Бунін Б. Б. (колишній заступник начальника ГУ "К", відповідав за координацію діяльності підрозділів Центрального управління СБУ, таких як захист національної державності і захист економіки – по боротьбі з опозицією і майданом) з боку "ДНР" – Балахонів в. І. (при А. Якименко був першим заступником Головкому "К"). Варто відзначити, що в 2013 році Буніним Б. Б. і його помічниками в рамках спецоперації проти Майдану за 60 тис. доларів США був організований гей-парад у районі Бессарабського ринку, який намагався потрапити на Майдан, але захисники Майдану їх не пропустили. Крім того, Бунін Б. Б. відповідав за протиправні грошові надходження керівництву СБУ від банків, конвертаційних центрів та підприємницької діяльності. Нинішньому керівництву СБУ це достеменно відомо, а зазначена схема при посередництві Б. Буніна та його команди продовжує працювати при новому керівництві СБУ. Співробітники, які виїжджають у відрядження в зону АТО, отримують вказівки з контролю перетину товарів через контрольні пункти і пошуку людей, які хочуть переміщати товари в зазначену зону за винагороду, яке повинні передавати співробітникам СБУ", – йдеться в статті на сайті "ОРД".