Скандально відомий заступник міністра юстиції з питань держреєстрації Павло Мороз відібрав у Одеси знаменитий Рибний ресторан, який розташований біля Потьомкінських сходів, у Лунопарку, передає Корупція.Інфо.
Підтвердженням цього, став відповідний наказ, підписаний Морозом 27 вересня 2016 року, в якому чиновник Мін’юсту скасував право власності міста та передав руїни знаменитого одеського закладу у власність приватної компанії ТОВ “Аракс-Груп” із міста Єнакієве Донецької області.
Засновником і директором цієї фірми є якийсь житель Донецька В’ячеслав Вікторович Орлов. Реальним же власником джерела в правоохоронних органах називають Івана Івановича Аврамова (людина Януковича), за сумісництвом бізнес-партнера Юрія Іванющенка.
Раніше директор одеського міського департаменту комунальної власності Олексій Спектор заявляв, що за колишній рибний ресторан Одеського товариства офіціантів, який побудовано на початку XX століття, місто судилося півтора року. Чиновник розповів, що в 2012-му році суддя Приморського райсуду Денис Донцов “заочним і неправосудним рішенням” визнав руїни ресторану “нежитловим приміщенням”, передавши їх у власність громадянці Олені Салімовской, яка нібито побудувала приміщення за свої гроші більше 15 років тому і з тих пір відкрито їм користувалася.
Після двох перепродажів руїни ресторану опинилися у власності ТОВ “Аракс-Груп” із міста Єнакієве Донецької області.
“Це була довгиа справа, над нею працювала група співробітників нашого департаменту. Разом із міським архівом знайшли документи, що в середині 1950-х рр. Палац піонерів ім. Яші Гордієнко передав цей ресторан Тресту столових і ресторанів міськвиконкому. Це було доказом того, що об’єкт належить територіальній громаді “, – розповів директор департаменту в одному зі своїх інтерв’ю ЗМІ
За його словами, департамент звернувся до Фонду держмайна, який підтвердив, що у нього цей об’єкт не зареєстрований, аналогічні відповіді були отримані з МБТІ і від держреєстраторів. Потім було проведено через виконком рішення про прийняття об’єкта до комунальної власності. Після чого був оголошений конкурс на визначення орендаря.
Чиновники одеської мерії вже знайшли інвестора, який реконструює старовинний ресторан у його первісному вигляді. Однак скандальний заступник міністра вирішив інакше, і це вже не перша корупційна схема Павла Мороза.
Горе-чиновник заробив собі славу у вузьких колах рейдера в законі. Так, Мороз відзначився в історії з рейдерським захопленням Житомирського кондитерського підприємства. Пізніше фабрика була передана клієнту, з яким домовився Мороз. Основним елементом у цьому корупційному механізмі є Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, яку очолює Мороз. Комісія приймає необхідні рішення на замовлення зацікавлених осіб.
Як і стверджують ЗМІ, ціна на рішення невеликих питань починається від 10 тис. доларів, а допомога в рейдерстві на великих промислових об’єктах оплачується від половини до декількох мільйонів доларів. Гроші в Мін’юст були передані за допомогою юридичної фірми, керівником якої є однокурсник міністра Петренка, Андрій Довбенко. Оформляються подібні транзакції під виглядом юридичних послуг фірми “Андреас Неоклеус енд Ко”.
Але насправді ж, мова йде про плату за внесення нових даних до Державного реєстру майнових прав, реєстр юридичних осіб або ж за скасування будь-якого реєстраційного дії.
Ряд ЗМІ раніше писали, що Андрій Довбенко є не тільки “наглядаючим” у цій корупційній схемі, а ще й механізмом виведення з України корупційних коштів в офшори під виглядом надання юридичних послуг “Андреас Неоклеус енд Ко”. Періодична поява великих сум корупційних грошей на офшорних рахунках уже викликала інтерес міжнародних правоохоронних структур.