У травні глава МВС Арсен Аваков звернувся з листом до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо надання 2,5 млрд гривень на доплати поліцейським, нацгвардійцям та прикордонникам на час карантину.

Про це повідомляє експертна організація StateWatch із посиланням на лист МВС.

“Кошти в розмірі 2,5 млрд гривень планується спрямувати на виплату доплати в розмірі до 50% заробітної плати військовослужбовцям Національної гвардії України та Державної прикордонної служби, особам рядового та начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, поліцейським, які забезпечують життєдіяльність населення”, – йдеться в документі.

Зазначається також, що така процедура передбачена окремою урядовою постановою.

Також МВС попросило 171 млн гривень на доплати медичним та іншим працівникам, які надають допомогу хворим на COVID-19 у медичних закладах Міністерства внутрішніх справ.

Нагадаємо, бюджет України на 2020 рік повністю переписали через пандемію коронавірусу у всьому світі. Верховна Рада 249 голосами ухвалила вольове рішення пристосуватися до поточних умов – світової економічної кризи та введеного карантину. Нові цифри розробили з огляду на скорочення ВВП на 3,9%, падіння доходів на 120 млрд грн і зростання дефіциту держбюджету.

Президент Володимир Зеленський 18 квітня підписав зміни до бюджету (передбачають урізання левової частки доходів і витрат).

За підсумками квітня 2020 року державний бюджет України було виконано на 88,4% – скарбниця недоотримала 41,4 млрд гривень. Левову частку грошей не дала митниця.

В Україні дефіцит бюджету перевищив 58,3 млрд гривень. Станом на 25 травня він виконаний на 86,5%, а держборг за підсумками квітня перевищив $81 млрд.