Ультиматум Світлани Тихановської владі Білорусії – серйозна загроза режиму Олександра Лукашенка, вважає доктор політичних наук Андрій Манойло. На його думку, в республіці реалізується сценарій “кольорової революції” і президента можуть здати його ж соратники.

У своєму ультиматумі Тихановська зажадала від Лукашенка оголосити про відставку до 25 жовтня. Поки увагу президента відвернута на боротьбу з опозицією, США встановили контакти з найближчим оточенням глави держави, вважає Манойло.

“В результаті Лукашенко можуть здати його ж власні соратники”, – сказав експерт в коментарі РІА Новини Крим.

На думку Манойло, за ультиматумом Тихановської криється вимога Вашингтона про відставку Лукашенко. Колишнього кандидата в президенти Білорусії політолог назвав “американською маріонеткою”.

Експерт зазначив, що Захід виділяє величезні гроші на розгойдування ситуації в Білорусії. Питання повалення Лукашенка може з’явитись в найближчі тижні, вважає Манойло.

Зі схожою оцінкою виступає член політради Об’єднаної громадянської партії Білорусі Лев Марголін. Переломним моментом для режиму Олександра Лукашенка може стати кінець жовтня або початок листопада, вважає він.

У цей період в одній тимчасовій точці зійдуться всі проблеми: економічна ситуація погіршується, Москва відмовляється фінансувати офіційний Мінськ, до того ж закінчується час, який відвела Тихановська на виконання її вимог.

В таких умовах стабілізація обстановки в Білорусії неможлива, переконаний Марголін. У країні склалася патова ситуація, але чаша терезів схиляється на бік опозиції, наводить думку політика портал “Білоруський партизан”.

Також днями Світлана Тихановська звернулася до студентів та педагогів і закликала їх публічно заявити про неприпустимість будь-якого насильства по відношенню до абітурієнтів та працівників ВНЗ.

“Дорогі студенти! Для багатьох з вас ці президентські вибори були першими в житті – і я рада, що голоси молоді нарешті були почуті. Вам ніхто не повинен диктувати, як себе вести, про що мріяти і до чого прагнути – це ваша країна, ви прямо зараз будуєте її для себе і свого майбутнього. і ваш протест показує, що ви – справжня сила, з якою повинні рахуватися люди всіх поколінь і посад “.

Тихановська заявила, що сьогодні всі повинні підтримати молодь, тому вона звернулася також до педагогів.

Вона закликала їх “публічно заявити про неприпустимість будь-якого насильства по відношенню до студентів і працівників ВНЗ”, а також не пускати “невідомих людей в балаклавах … до своїх студентів”.

Лідер опозиції заявила, що “вибираючи по совісті”, педагоги не залишаться одні, а можуть розраховувати на юридичну, організаційну та фінансову підтримку, яку надає проект “Чесний університет” від ініціативи “Чесні люди”.

“Пам’ятайте: зараз ми все здаємо найвідповідальніший іспит в нашому житті, і шансу на перездачу вже немає. Але об’єднавшись, ми витримаємо всі випробування”, – підсумувала Тихановська.