Викладач мовної школи Крейтон Гарсон працює у Вінниці 2 роки. За цей час він став порівнювати Вінницю з 2-м домом, передає Корупція.Інфо

Популярне: Міністр Супрун заявила, що держава більше не дасть ні копійки на потреби онкохворих

Але щоб сюди потрапити, мав проходити щороку бюрократичне "пекло"

"Мої предки поїхали з України ще до Першої світової війни. Бабуся розмовляла українською і завжди казала, щоб я не забував про своє коріння, бо мої прадіди були українцями, – розповідає Крейтон. – Коли довчився в університеті на бакалавра, вирішив, що хочу жити та працювати в Україні. Мені запропонували поїхати у літній табір разом з групою школи "Гарвард!". Щоб отримати роботу потрібно було зробити медичну довідку — пройти інфекціоніста, але не було такого фахівця. Проте держслужба зайнятості пише, що "нам потрібна довідка від інфекціоніста, такий порядок". Врешті знайшов такого спеціаліста. А інфекціоніст каже: "Ну, канадці, начебто чисті люди. Миєтеся ж часто?" і дає довідку".

За словами канадця, у Вінниці його здивували маршрутки, нетерпіння українців та клімат міста.

"Було дивно, коли мене просили передати гроші за проїз і передати решту. У Канаді такого не зустрінеш, бо нас привчають, що гроші в твоїх руках. Їх можна дати продавцю та отримати товар, послугу, – каже Крейтон. — Ще українці не вміють стояти в черзі та на світлофорах: всі хочуть перейти першими. У Вінниці багато вологи, як "під водою", а в Канаді повітря сухе. Коли тут -10 °С, мені холодно. За відчуттями, це схоже на канадські -20 °С".

Українських мігрантів найбільше проживає в Росії, Канаді, Польщі, США і Бразилії. Разом у них 2017 року зараз проживає понад 8 млн українців. Більше як половина мігрантів – 4,4 млн – проживають у Росії. 1,2 млн – у Канаді, 940 тис. – у США, 500 тис. – у Бразилії.