Президент України Володимир Зеленський провів масштабну кадрову ротацію на місцях. Глава держави звільнив з посад 70 голів райадміністрацій у восьми областях України. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Розпорядженнями від 9 липня №76-№146 Зеленський звільнив 10 голів районних державних адміністрацій у Вінницькій області, 8 – у Волинській, 3 – в Донецькій, 1 – в Дніпропетровській області, 2 – у Житомирській області, 3 – у Закарпатській, 10 – в Кіровоградській області та 5 – у Львівській. Причина звільнень – закінчення терміну повноважень президента України.

Також, варто зазначити, що 9 липня указом президента було звільнено голову Голосіївської районної в м. Києві державної адміністрації Олександр Настасенко.

Відповідне розпорядження з’явилося на офіційному сайті президента України. Таке рішення президента – удар по “ієрархії” чиновників від партії екс-президента Петра Порошенка, зокрема по секретарю Київської міської ради, заступнику міського голови Володимиру Прокопіву

Повідомляється, що Настасенко і Прокопів пов’язані безпосередньо. Так, заступник міського голови планує балотуватися по №211 округу в Голосіївському районі у Києві на позачергових виборах у Верховну Раду.

Обидва політика – члени партії Петра Порошенка “Європейська солідарність” і, як пише видання, вони були залучені до створення політичних мереж для підкупів виборців на ділянці Голосіївського району в Києві.

Подібні дії політиків вказували на те, що стара влада намагалася і намагається зберегти вплив в Києві на місцях і в Раді, мати важелі управління як на виконавчу, так і законодавчу гілки влади.

Саме тому звільнення Настасенка з посади голови Голосіївської районної адміністрації стало ударом для попередньої влади і помітно звузило кільце впливу Порошенка в столиці.

Окрім цього, додамо, що після зустрічі президента Зеленського з митниками, виконувач обов’язків голови ДФС Олександр Власов звільнив голів митниць у Волинській, Закарпатській, Львівській та Чернівецькій областях. 

Про це він повідомляє у Facebook.

«За результатами наради в Ужгороді я прийняв рішення про увільнення від виконання обов’язків керівників чотирьох митниць західного регіону – Волинської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької. Цю роботу будуть виконувати фахові спеціалісти з числа керівного складу митних департаментів ДФС», – написав Власов.

Водночас, керівник Львівської митниці Левко Прокіпчук, щоб уникнути звільнення пішов у декрет.

Про це в ефірі програми “Народне толк-шоу” на телеканалі НТА сказав очільник Громадської ради при Львівській ОДА Андрій Болюбаш.