Пропозиція другого президента України, представника країни в Тристоронньої контактній групі в Мінську Леоніда Кучми про розблокування торгівлі з ОРДЛО є відмінною ініціативою.

Про це написав політолог, експерт з міжнародної та внутрішньої політики Українського інституту майбутнього Юрій Романенко на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що контрабандна торгівля існує і зараз, а протягом останніх трьох років це принесло сотні мільйонів доларів корупціонерам.

Він підтримав таку стратегію президента Зеленського. 

Саме тому потрібно прибирати корумпованих силовиків з ланцюжків. Україна повинна штовхати свої товари на цей ринок, втягуючи в обмін велику кількість людей”, – заявив Романенко.

Він підкреслив, що завдяки цьому буде забезпечена комунікація з ОРДЛО, а також частково повернеться вплив.

“Наша логіка повинна бути простою – мінімізація витрат, збільшення вигод. Якщо домовляться про припинення обстрілів, то Зеленський отримає потужний козир до парламентських виборів. Тому так напружився Порошенко. Тому що Зеленський виконує свою програму з перших кроків, а Петро Олексійович 5 років займався бла -бла-бла. Україна нарешті починає маневрувати”, – підкреслив політолог.

Крім того, Романенко вважає, що необхідно провести референдум не тільки по НАТО, а й по поверненню ОРДЛО після того, як сторони вийдуть на рішення.

“А я чогось впевнений, що вони вийдуть”, – резюмував він.