Топменеджери НАК “Нафтогаз”, які змогли домогтися від російського “Газпрому” виплати майже $3 млрд боргу за рішенням Стокгольмського арбітражу, отримають премію в розмірі 1% від цієї суми.

Про це повідомив виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко. Крім нього, на гроші також може розраховувати голова правління компанії Андрій Коболєв.

“За контрактом повинні виплатити. На всю групу 1% від отриманих коштів”, – зізнався Вітренко, запевнивши, що не рахував свою частку.

У такий спосіб топменеджери отримають приблизно 29 мільйонів доларів, або ж 700 млн гривень.

Нагадаємо, російський Газпром погасив свій борг за рішенням Стокгольмського арбітражу на суму понад 2,9 мільярда доларів. Це зробили в межах домовленостей щодо продовження транзиту газу, укладених у Мінську 20 грудня.

Про це повідомив виконавчий директор Нафтогаз Юрій Вітренко.

«Так, Україна отримала 2,918 мільярда доларів США від Газпрому на виконання рішення Стокгольмського арбітражу!», — повідомив Вітренко.

У прес-службі Нафтогазу зазначають, що сумарно Газпром за рішенням Стокгольмського арбітражу заплатив Нафтогазу 5 мільярдів доларів: решту боргу українська компанія отримала у вигляді погашення боргів за газ одразу у лютому 2018 року.«Сьогоднішній платіж Газпрому включає погашення як невиплаченої раніше частини присудженої компенсації (2,56 млрд доларів), так і відсотків, накопичених з дати оголошення рішення 28 лютого 2018 року. Нафтогаз вітає визнання російською стороною необхідності виконувати рішення арбітражів 2017-2018 років та її намір продовжувати транспортування газу в ЄС територією України», — прокоментували отримання коштів Газпрому у прес-службі Нафтогазу.

До слова у Відні завершився фінальний етап переговорів між Україною та Росією щодо транзиту газу. Україну представляв “Нафтогаз”, а Росію – “Газпром”. За підсумками перемовин, країни остаточно узгодили контракт для здійснення транзиту. Згідно з ним, Росія транспортуватиме газ через українську територію впродовж найближчих 5 років.

Варто зазначити, що ще наприкінці 2019 року, Народний депутат України Олександр Дубинський заявив, що має намір вимагати від керівника “Нафтогазу” Андрія Коболєва повернення премій, які були виплачені йому за останні кілька років, про це пише блогр Шнайдер.

А це … більше 300 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ. – додає він
Ви тільки вдумайтеся в цю просто фантастичну Суму.
У цій самій цифрі … сотні кілометрів доріг, десятки нових садків і шкіл, пенсії і зарплати, допомоги та Субсидії.
Особисто я цілком і повністю підтримую ініціативу Дубинського. Це буде дійсно правильно і справедливо.
А що ви думаєте з цього приводу, Друзі?

Окрім того, як зазначається, президента проситимуть не дозволити виплачувати премії чиновникам і цього разу.