В Україні знову подорожчає опалення та гаряча вода, передає Корупція.Інфо

Популярне: Стали відомі подробиці виплати двох пенсій в грудні

Тарифи на опалення і гарячу воду в 2018 році зростуть на 20%. Про це повідомили в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

Різкі та великі зміни у розрахунках прожиткової спроможності громадян змушують непокоїтись українців щодня. Зростання цін на різноманітні послуги, зокрема на оплату «комуналки» вражають будь-кого, тому дуже часто виникає питання, якими будуть тарифи на електроенергію в 2018 році (для населення). Уряд, попри всі обіцянки урегулювати вартість надання електроенергії, та про зупинення підвищення тарифу починаючи з березня 2017 року, все ж не може надати 100 відсоткової гарантії населенню.

У період з 2016 по 2017 роки, вартість одного кіловату електроенергії зросла від 62.5 до 82.5% (в залежності від регіону), порівняно з 2015 роком. У 2018 році ця цифра збільшиться ще на 20 пунктів. Безумовно, такі зміни вплинуть на розрахунок абсолютно всіх споживчих цін.

Вагомих чинників, що впливають на зміну вартості постачання енергії достатньо. Серед них виокремлюють наступні:

    ​ міжнародна вартість паливних компонентів (газу, нафти, вугілля);
    ​ інфляція та індексація валюти країни;
    ​ девальвація;
    ​ повільний розвиток альтернативної енергетики.лампочка і гривні

«Жити по-новому» або що чекає на українців у 2018 році

Тарифи для населення на електроенергію в 2018 році в Україні суттєво зміняться. Міністерство вважає, що економічно обґрунтованим рівнем тарифу для громадян буде:

    ​ до 100 кВт – 108 коп;
    ​ від 100 до 600 кВт – 201.6 коп;
    ​ понад 600 кВт – також 201.6 копійок.

Експерти енергетичних програм впевнені, що для підвищення тарифів підстав недостатньо. Проте на прогноз цін впливатиме й ситуація на сході країни.

Спеціалісти з питань вироблення електроенергії пояснюють українцям методи та причини підвищення загального тарифу для населення. У своїх відповідях вони виокремлюють пряму залежність підвищення ціни на енергію від занадто завищеної ціни на природній газ. Саме з такого виду палива й виробляється електричний струм у багатьох великих містах.

Подорожчання енергії відбудеться, також, у разі підвищення вартості інших видів послуг. Зокрема це стосується тепло- та водопостачання. Розірвати цей взаємозв’язок неможливо, адже виробництво та постачання всіх послуг залежить одне від одного.