Україні терміново необхідні кадрові зміни в Кабінеті міністрів і Нацбанку. Про це заявив економіст Юрій Атаманюк в ефірі Politeka Online.

«Необхідно зробити кадрові зміни. Нацбанк – Смолій та заступники, Міністерство економіки – Милованов. Міністерства фінансів – Маркарова з Верлановим і Нефьодовим, заступник голови адміністрації президента Юлія Ковалів. Всі оточили президента. Все це не його люди. І створюють такі умови…», – заявив він.

Економіст підкреслив, що деякі з них прийшли до влади обманом.

«…В парламенті навіть коли виносили уряд, міністра фінансів залишили. Це зробили, нібито, тому щоб зберегти напрацювання з міжнародним валютним фондом, щоб ми це не зруйнували, треба закінчити бюджет… Це все блеф. І це навіяли все, я так розумію… і це підтвердилося ж. На цій записаній зустрічі Гончарука це підтвердили всі. Вони сидять і обговорюють, як сформувати зручно думку президента. Президент займається поверненням полонених, президент опікується світом і не може у все це вникати», – розповів Атаманюк.

При цьому він підкреслив, що в Україні дійсно достатньо необхідних професіоналів.

«Потрібно залучити людей, які можуть розбиратися. Людей дуже багато в науковій сфері. У нас є академік Геєв, який консультував усіх президентів і прем’єр-міністрів, у нас є Гальчинський, у нас є Лановий. У нас є технократи-міністри фінасів: Мітюков, Шлапак… Люди, які не заангажовані у різних сферах, які працювали з різними урядами. З ними треба хоча б спілкуватися. Їх потрібно залучати за якимось конкретним питанням», – заявив Атаманюк.

До слова, раніше стало відомо, що на посаду міністра розвитку громад і територій буде призначено нову людину. Крім того, в уряді плануються інші кадрові зміни

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук в інтерв’ю телеканалу “Україна24”.

“Нові призначення та кадрові зміни будуть. Одне я вже підписав і передав до парламенту – це міністр розвитку громад. Людину на цій позиції буде замінено. Інші призначення теж будуть”, – сказав Гончарук.

Наразі посаду міністра розвитку громад і територій обіймає Альона Бабак.

Очільник уряду також назвав пріоритетним напрямком роботи уряду в 2020 році децентралізацію та анонсував створення нової посади в Кабміні.

“Ми плануємо ввести посаду віцепрем’єра з розвитку громад. Тому що децентралізація у цьому році – пріоритет”, – додав Гончарук.

Прем’єр-міністр наголосив, що по всій країні необхідно утворити спроможні громади і восени забезпечити в нових громадах місцеві вибори.