На Житомирщині перевізники відмовляються безкоштовно возити учасників бойових дій на Донбасі, оскільки держава не компенсує їм витрати.
Про це повідомляє 5 канал, новину передає Корупція.інфо з посиланням на «Преса України».
На Житомирщині водії маршрутного таксі відмовили інвалідам-учасникам АТО у безкоштовному проїзді до реабілітаційного центру в Київ.
Зокрема, з такою проблемою зіткнувся капітан Збройних сил України Володимир Господинчик, який є інвалідом ІІ-ї групи та учасником бойових дій та ще четверо його побратимів.
Зазначимо, Володимир отримав тяжке поранення під час штурму Савур-Могили рік тому, 80% його тіла було пошкоджено осколками. Він переніс уже 9 операцій, проте ще близько 30 осколків ще знаходиться в його тілі. Нині офіцер проходить реабілітацію у столиці. Проте, доїхати на процедури до Києва є проблемою.
Як розповідає військовий, коли він прийшов до водія приватної маршрутки на Житомирщині з пільговим безкоштовним квитком, то той нагрубив йому, зачинив двері, забрав документи і сказав, що сьогодні не обслуговує всіх пільговиків.
Майже так само відреагував і начальник автостанції Новоград-Волинська, де бійцю видали цей квиток.
Разом із Володимиром були ще четверо військових-пільговиків. Жодному з них маршрутник так і не дозволив їхати. Серед них був ще один інвалід – майор 30-ї механізованої бригади Володимир Івасюк. За його словами, водій маршрутки заявив, що йому дана установка – пільговиків не перевозити.
У свою чергу власник компанії-перевізника ТОВ "Мазар" Валерій Чутлашвілі зазначив, що пільг для учасників АТО законом не передбачено, і держава начебто не компенсує їм витрати.
В Житомирській обласній адміністрації перевізника підтримують і запевняють, що в учасників АТО пільг немає. Вони радять усе вирішувати у телефонному режимі, мовляв, телефонуйте чиновнику і він спробує допомогти в індивідуальному порядку.
Обидва бійці, яких висадили з маршрутки, мають і посвідчення учасника бойових дій, і посвідчення інваліда, проте це жодним чином їм не допомогло. До реабілітаційного центру вони змушені були їхати, заплативши повну вартість квитка. Їхні побратими вже готують звернення до прокуратури та контролюючих органів, щоб притягти перевізника до відповідальності.
Військовослужбовці розповідають, що в інших регіонах у них проблем із пільговими перевезеннями не виникає. Найчастіше в гарантованому державою праві на проїзд їм відмовляють саме на Житомирщині.