Російські окупанти продовжують наступати на Часів Яр. Ситуація складна, тривають запеклі бої.
Олександр Мусієнко, керівник Центру військово-правових досліджень, пояснив важливість цього напрямку та міста для російської сторони.
«Було очевидно, що після взяття Авдіївки цей напрямок стане пріоритетним для ворога. Він для них дуже важливий з точки зору просування на Костянтинівку, а далі – у бік Слов’янська і Краматорська. Їм дуже важливо цей напрямок зафіксувати, тому вони йдуть туди», – каже Мусієнко.
За його словами, є ще один потенційно гарячий фронт — Вугледар. Експерт вважає, що в найближчому майбутньому бойові дії в цьому районі зможуть загостритися.
«Там противник намагається розвинути рух в напрямку Курахового. Але може статися так, що вони захочуть з північного флангу атакувати і там пробувати затискати наші позиції. Тому що Вугледар так розташований, що з півдня окуповані території, зі сходу також, а тепер вони намагаються ще з півночі обходити через Курахове», – зазначає аналітик.
Мусієнко припускає, що противник прагне витіснити українські війська з висот, розташованих навколо Вугледару. Це важливо, оскільки з цих позицій силами оборони можна контролювати великий залізничний вузол — Волноваху. Саме цей вузол є однією з ключових ланок на ділянці залізниці, яку будує Росія на окупованих територіях від Ростова-на-Дону до окупованого Криму.
«Як тільки покращиться ситуація із забезпеченням українських військ, робота по зриву будівництва залізниці, зокрема через знищення мостів через Кальміус та ураження вузлових станцій, продовжаться», – підсумував експерт.
Водночас військовий експерт Ігор Романенко розповів, що Часів Яр може повторити долю Авдіївки.
Експерт підкреслив, що Збройні Сили України, безумовно, будуть боротися і захищати місто, але для цього необхідний відповідний потенціал: озброєння, боєприпаси, військова техніка та велика кількість військовослужбовців. Якщо все це буде доступно, ми зможемо успішно оборонити Часів Яр. Але якщо не вистачатиме ресурсів, існує ризик повторення сценарію, як у випадку Авдіївки.
Часів Яр є важливим оборонним пунктом, особливо на зараз.
Романенко наголосив, що окупаційні війська Росії не збираються зупинятися. Їхня найближча ціль – захопити повністю Донецьку та Луганську області.
«Вони вже на околицях Часового Яру, тому, гадаю, і далі будуть намагатися йти вперед. А як вони захоплюють міста, ми вже бачили на прикладі Бахмута, Соледара, Авдіївки, Маріїнки. Використовують метод вогневого валу, тобто будуть атакувати всім наявним арсеналом з повітря, він у них є. Відповідно такий потужний оборонний вузол, як Часів Яр може бути атакований. Росіяни півтора року сунули на Вугледар, намагалися захопити місто з півдня, незважаючи на величезні втрати. Тепер вони захопили Маріїнку, і будуть заходити на Вугледар з північно-східного напрямку в тил до угрупування, яке там знаходиться. На жаль, сили та ресурси у них є, а також досвід м’ясних штурмів», — резюмував Ігор Романенко.
Нагадаємо, аналітики ISW у своєму новому звіті наголошують, що під Часовим Яром тривають запеклі бої. Однак підтверджених змін лінії фронту немає. Бої також тривали на схід від Часового Яру — біля Іванівського та на південний схід від міста — біля Кліщіївки.
Раніше аналітики повідомили, що головною причиною активізації російської авіації, яка скидає авіабомби на позиції сил ЗСУ, став дефіцит систем протиповітряної оборони. Це може стати вирішальним фактором захоплення міста Часів Яр у Донецькій області.