Львівського адвоката, бізнесмена та засновника ГО “Ідея міста” Назарія Брезіцького звинуватили у розбої. Йдеться про те, що в одному з ресторанів у центрі Львова Назарій Брезіцький нібито побив ексконсула України в Мюнхені Володимира Цвіля та забрав у нього мобільний телефон.

Згаданий випадок трапився 2 листопада о 21:30 у ресторані готелю LH Hotel&SPA на пл. Петрушевича у Львові.

Між Назарієм Брезіцьким та Володимирем Цвілем з невідомих причин виник конфлікт. Назарій Брезіцький зламав ніс колишньому дипломатові та забрав його телефон вартістю 27 тис. грн.

Речниця ГУ Нацполіції Львівщини Світлана Добровольська підтвердила інформацію про бійку, однак відмовилась називати імена учасників конфлікту.

“Можу лише повідомити, що о 21:30 в одному з ресторанів на пл. Петрушевича трапилась бійка між двома чоловіками. Заявник повідомив, що інший чоловік вдарив його, а після того, як нападник пішов, у нього зник телефон. За цим фактом зареєстровано провадження за ч.1 ст.187 ККУ”, — сказала Світлана Добровольська.

Ця стаття передбачає від 3 до 7 років ув’язнення. Наразі не вдалось зв’язатися ні з Назарієм Брезіцьким, ні з Володимиром Цвілем.

35-річний Назарій Брезіцький є засновником громадської організації “Ідея Міста” та благодійного фонду “Справа Скарбека”. Також він володіє готелем “Власта”, юридичною компанією “Абданк” та радіостанцією “Дуже Радіо”, на якій веде авторську програму.

57-річний Володимир Цвіль у 2002-2004 рр. був консулом України в Мюнхені. До того він займався медициною, зокрема у 1990-х працював лікарем у Львівському обласному перинатальному центрі. У 2016 році балотувався до Верховної Ради як самовисуванець, але програв вибори.

5 листопада Назарій Брезіцький на своїй Facebook-сторінці заперечив достовірність інформації про його участь у бійці та документу з ІДР, у якому про це йдеться.

“Я вважаю дану інформацію провокацією, яку поширили проти мене конкуренти, з метою пониження мого політичного рейтингу. Очевидно, що інформація є надутою, оскільки жодних підтверджуючих фактів даного інциденту немає. Документ, на який посилаються ЗМІ, немає ні підпису, ні печатки, тобто не є офіційним документом. Чи можна суб’єктивну заяву від особи з сумнівною репутацією вважати правдивою інформацією, напевно відповідь мають надати правоохоронні органи. Переконаний, що це є нічим іншим, як виконання чийогось замовлення”, – написав Назарій Брезіцький.

Однак так і не розповів свою версію подій.