іділ

Терорист-смертник, минулого тижня підірвав себе в Іраку, був завербований до лав «Ісламської держави» (ІДІЛ) на території України.

Про це каналу Аl Jazeera розповів батько смертника, член парламенту Йордану Мазен Далаін, передає Корупція Інфо

За словами чоловіка, його син Мухаммед був завербований в ІГІЛ парою азербайджанців, що проживають у Харкові. Депутат зазначив, що що чоловіка-вербувальника звали Ібрагімом, а його дружину, яка вербувала жінок – Сумая.

До цього 23-річний Мухаммед вивчав медицину в одному з харківських університетів.

«Ця пара активно вербувала молодих пристрасних мусульманських студентів для боротьби на стороні ІГІЛ в Сирії та Іраку», – розповів Далаін.

Він також зазначив, що разом з його сином до ІГІЛ приєдналася і його дружина – громадянка України. Першу поїздку до Іраку вони здійснили в лютому, в червні ж остаточно покинули територію України, щоб воювати за ІДІЛ.

Наголошується, що разом з ними до "Ісламському державі" приєдналися пари з Чечні і Тунісу.

Батько терориста-смертника стверджує, що бував в Україні і не помічав за своїм сином зміни настроїв. Він розповів, що говорив з ним про «Ісламському державі» і переконував зосередитися на навчанні, а потім повернутися в Йордан.

У той же час Мухаммед був не єдиним йорданським студентом Харкова, який набрав ІГІЛ. Керівник йорданської громади Харкова Раки Равашде стверджує, що принаймні ще один йорданець разом з українською дружиною вступили до лав ІДІЛ.

Видання зазначає, що в Україні навчається 5 тис. Студентів з Йордану, з них близько 1,5 тис. – У Харкові.