Співголова фракції "Опозиційного блоку" в парламенті, народний депутат Олександр Вілкул на брифінгу заявив, що в результаті розслідування партії встановлено, що "організаторами терористичної атаки 4 вересня і блокування "Інтера" 5-6 вересня є керівництво і члени партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк, Арсен Аваков та Олександр Турчинов, а виконавцями – близькі помічники міністра МВС", передає Корупція.Інфо.

 

 "Це – Ківа, бійці громадянського корпусу "Азов", "Святої Марії", частина радикалів Дмитра Корчинського і Дніпровського кримінального авторитета Вадима Мізери, а також керівник "Київспортклубу" А. Копишинського", – заявили в "Опоблоці".

Вілкул також вважає, що "їхні дії були добре сплановані і є терористичним актом, здійсненим за політичними мотивами". "В результаті терористичної атаки постраждали люди – журналісти телеканалу "Інтер". Ми вимагаємо проведення ГПУ і СБУ чесного і повного розслідування цього злочину і покарання винних", – підкреслив Вілкул. Він заявив, що з 2014 року Арсеній Яценюк, Арсен Аваков, Олександр Турчинов, Сергій Пашинський, Микола Княжицький, Вікторія Сюмар та Антон Геращенко "говорили про необхідність наявності власного потужного партійного телеканалу".

"Спроба отримати контроль над великим загальнонаціональним телеканалом збіглася з невдоволенням цими політиками інформаційною політикою телеканалу "Інтер". Так як в ефірі "Інтера" опоненти "Народного фронту" неодноразово заявляли про неефективну роботу і корупційні дії представників партії "Народний фронт" у владі, а також в.о. президента Олександра Турчинова та уряду Арсенія Яценюка", – сказав нардеп. За його словами, протягом 2014-2016 років ці політики "постійно тиснули" на Нацраду з питань телебачення і радіомовлення, щоб "позбавити "Інтер" ліцензії на мовлення". "Організовувалися і рейдерські судові позови про позбавлення ліцензії на мовлення "Інтера" на користь телеканалу " Малятко-ТБ. Все це відбувалося під час "силової" підтримки мілітаризованих формувань, учасники та лідери яких були помічені під час нападу і підпалу каналу 4 вересня", – підкреслив Вілкул.

Він також зазначив: "протягом останніх місяців під керівництвом Авакова, Яценюка і всієї їх компанії був розроблений і втілений план публічної дискредитації "Інтера", включаючи прямі погрози на адресу співробітників і власників каналу, опубліковані на сайті Миротворець". За інформацією Вілкула, в кінці серпня цього року "в середовищі київських радикалів розпочався набір і підготовка бійців для "силової" акції проти "Інтера". "Ця робота проходила під керівництвом екс-голови департаменту по боротьбі з наркотиками Іллі Ківи, найближчим помічником міністра Авакова, і відомим націонал-радикалом Дмитром Корчинським", – заявив він. Крім того, нардеп упевнений, що захопленню і підпалу "Інтера" передувала заява Авакова, "яку він зробив 1 вересня, а також відповідна погроза на сайті Миротворець і кампанія дискредитації каналу". "В цей же час СБУ отримало оперативну інформацію, що початок "силових акцій проти телеканалу "Інтер" запланований на 4-5 вересня. До цього часу бійці відповідних "штурмових" і "блокуючих" загонів були підібрані, підготовлені і екіпіровані, про що Ківа доповів Авакову", – сказав Вілкул. За словами нардепа, бійці проходили підготовку на тренувальному полігоні МВС у Київській області, як "громадянське крило підрозділу "Азов" та батальйону "Свята Марія". "Напад на "Інтер" – це терористичне діяння, яке поставило під загрозу життя людей і свободу слова в Україні. Винні в цьому мають бути накази", – підкреслив Вілкул.