В Одесі пенсіонерам дадуть знижку на тепло.
Одесити з низьким доходом отримають по 400 грн на опалення, передає Корупція. інфо
В Одесі частина пенсіонерів отримають "знижку" на оплату опалення. У міськраді похвалилися: з січня 85 000 городян будуть платити за тепло на 400 грн менше, отримавши дотацію з міської скарбниці. Ми з'ясували, чий рахунок за "комуналку" схудне.
У муніципалітеті запевняють, що дотації на опалення з міського гаманця видавалися і раніше, але становили 200 грн і економили заощадження бюджетників, наприклад, лікарів і вчителів.
Так, на початку цього опалювального сезону по 200 грн отримували близько 50 000 бюджетників.
Тепер же розмір соціальних виплат збільшиться вдвічі – і досягне 400 грн: вони відправляться в гаманці пенсіонерів, які не працюють і отримують пенсію менше 1700 грн. За попередніми підрахунками, таких в Одесі близько 85 000.
"У зв'язку з підвищенням мінімальної заробітної плати ті, хто отримує зарплату з міськбюджету, не отримають цю надбавку. Вони вже не вважаються соціально незахищеними.
Зарплати зросли, а пенсії не підвищили. Тому місто вирішило захистити людей похилого віку, розмір пенсії яких залишився на рівні прожиткового мінімуму ", – пояснила нам прес-секретар міськради Наталія Мальцева.
Сума виплати для всіх однакова і не залежить від розміру опалювальної площі, доходів родичів або інших параметрів.
Дотацію видадуть одним платежем відразу за три місяці: в березневих платіжках пенсіонерів, які підпадають під критерії чиновників, з'явиться рядок "Дотація" з сумою в 1200 грн.
Причому для отримання такої фінпідтримки не потрібно звертатися в інстанції або писати будь-які заяви. "Ця дотація не дається на руки, гроші перераховуються на рахунки постачальників тепла, а вони вже зарахують дотації на особисті рахунки громадян.
Списки потребують підготує департамент соціальної політики, ніяких заяв писати не потрібно ", – говорять в муніципалітеті.
Іншим городянам чиновники рекомендують оформити субсидію. "На тепло будь-хто може оформити субсидію, незалежно від віку або наявності роботи.
Субсидії фінансуються з державного, а не міського бюджету", – нагадала глава департаменту праці та соцполітики міськради Олена Китайська.
Виною тому, що мало хто одесити звертаються за субсидіями, на думку Китайської, може бути перекручена і неправдива інформація. "Люди думають, що субсидії доведеться віддавати, або, наприклад, що через субсидії потім заберуть квартиру. Це не так, але багато в це вірять", – говорить Олена Китайська.
У КП "Теплопостачання міста Одеси" відзначають: якщо в будинку не встановлений прилад обліку тепла, то за кожен квадратний метр житлоплощі необхідно платити 31,07 грн. А при наявності лічильника оплачувати потрібно фактично отримане тепло за тарифом 1241,35 грн за гігакалорію.
"У мене в кімнаті не просто тепло, а жарко. Як-небудь зменшити температуру теплоносія я не можу, тому доводиться відкривати вікна і гріти вулицю.
А зняти радіатор або поставити лічильник теж не можна через особливості конструкції системи теплопостачання в будинку. Ось і доводиться платити по 600 грн за непотрібні тропіки на двадцяти "квадратах", – розповів "Сегодня" Віктор, який живе в комуналці в центрі міста.
За даними міської програми соцзахисту населення, в різних видах допомоги потребують більш ніж 400 000 одеситів. Щоб полегшити городянам фінансовий тягар, в міському бюджеті на 2017-й виділили 132 млн грн.
З цієї суми також планують виплатити одноразову допомогу пенсіонерам на установку лічильників тепла, а також надати фінансову підтримку організаціям для ветеранів. Отримують одесити і дотації на хліб.
"Їх вже багато років перераховують дітям-сиротам, а в минулому році дотацію дали і пенсіонерам. Цього року допомогу в покупці хлібобулочних виробів знову отримують тільки діти", – розповіли нам в департаменті соцполітики.