В Україні планують збільшити ставку єдиного соціального внеску (ЄСВ) для працівників, які мають право пільгового виходу на пенсію (шахтарі, артисти, працівники метрополітену і т.д.). Роботодавцям доведеться додатково віддавати державі 15 або 7% від зарплати співробітника, зайнятого на шкідливому виробництві. Варто відзначити, що півтора роки тому ставку ЄСВ знизили з 41 до 22%, після цього дефіцит Пенсійного фонду досяг рекордної позначки, а міністр соцполітики назвав ситуацію "критичною". Зараз же "пенсійний податок" знову вирішили підвищити, але не для всіх.  Платити більше доведеться роботодавцям, – передає Корупція Інфо

Популярне: Мене пропустили: автоледі спровокувала жорстку ДТП у Дніпрі. Фото вражають!

В Україні існують два списки пільгових професій, туди входять шахтарі, металурги, працівники метрополітену, артисти, медики і так далі. Вони мають право виходити на пенсію раніше. Як і всі українці, пенсії такі українці отримують з Пенсійного фонду, але "заробити" на пенсію найчастіше не встигають.
Зараз в Україні діє солідарна пенсійна система. Працюючі українці платять щомісяця внески, ці гроші перерозподіляються між діючими пенсіонерами. Щоб "заробити" на мінімальну пенсію з мінімальною зарплатою, на даний момент платити внески до солідарної системи потрібно як мінімум 33 роки. Мінімальна пенсія в Україні – 1312 гривень, а мінімальна сума єдиного соціального внеску – 704 гривні. В середньому українці живуть на пенсії 18 років. Якщо весь цей час отримувати мінімальну пенсію, державі доведеться витратити 283 тисячі гривень. Однак більшість українців, як відзначають в Мінсоцполітики, за все життя на мінімальну пенсію не заробили, проте все одно мають на неї право.

У діючій системі дострокові пенсії пільговикам оплачують рядові українці, відзначає експерт РПР Тарас Козак. Щоб знизити навантаження на Пенсійний фонд, уряд прийняв рішення збільшити ставку ЄСВ для пільговиків. "Спочатку була недосконала спроба компенсувати пільги за рахунок додаткових соціальних внесків. Після зниження ЄСВ до єдиної ставки 22% несправедливість посилилася. Дострокові пенсії шахтарі і артисти балету одержують за рахунок внесків пересічних громадян, а економлять на внесках їх роботодавці", – пише експерт на своїй сторінці в соцмережі.

Хто і коли виходить на пенсію на пільгових умовах:

За списком №1: в 50 років за умови робочого стажу 25 років для чоловіків і 20 – дляжінок

За списком №2: в 55 років за умови стажу 30 років для чоловіків і 25 – для жінок

 
Трактористи: в 55 років за умови наявності стажу від 30 років для чоловіків і 25 – дляжінок

Доярки: в 55 років (не менше 20 років стажу)

Співробітниці текстильного виробництва: в 55 років (20 років стажу)

Водії громадського транспорту: в 55 років (для чоловіків 30 років стажу, жінок – 25)

Так, після проведення пенсійної реформи, роботодавці повинні будуть платитиЄСВ за співробітників за першим списком – 37% від їх зарплати, і для другогосписку – 27%.

Що буде з єдиною ставкою ЄСВ

Єдиний соціальний внесок для звичайних українців змінювати не будуть. "Сьогодніставка єдиного внеску становить 22 відсотки. Звучали пропозиції про повернення добільшої ставки внеску, однак урядом прийнято принципове рішення про збереження їїрозміру на такому ж рівні", – цитує прес-служба міністра соцполітики Андрія Реву.

У 2015 році ставка ЄСВ досягала 41% від зарплати, але вже в січні 2016 року відсоткову ставку знизили до 22%. В результаті Пенсійний фонд втратив мільярди гривень. Якщо в січні 2015 го фонд отримав 11,9 мільярда гривень, то в лютому 2016- го українці заплатили лише 10,3 мільярда ЄСВ. Щомісяця бюджет втрачав близько 1,5 мільярдів гривень. У Кабінеті міністрів заявляють, завдяки зниженню податкового навантаження на зарплати, підприємці отримали можливість підняти зарплати. Однак, як розповів "Сегодня" на той момент перший заступник Голови правління Пенсійного фонду України Микола Шамбір (на даний момент працює заступником міністра соцполітики), піднімати зарплати бізнесмени не стали.

"Роботодавці відразу могли підвищити зарплати на суму зниження ЄСВ (16,4%).Цього не сталося. Ми повинні говорити чесно, ми поки не побачили істотнихрезультатів від зниження процентної ставки ЄСВ", – впевнений чиновник.

"Роботодавці відразу могли підвищити зарплати на суму зниження ЄСВ(16,4%). Цього не сталося. Ми повинні говорити чесно, ми поки не побачилиістотних результатів від зниження процентної ставки ЄСВ", – впевненийчиновник.

Якщо в Україні запустять накопичувальний пенсійний фонд, крім ЄСВ доведетьсявіддавати частину зарплати в накопичувальний пенсійний фонд. В одному із законопроектів пропонувалося українцям віком до 35 років платити від 2 до 7% (щорокупроцентна ставка повинна була збільшуватися на один процентний пункт). Однак наданий момент невідомо, чи запустять в Україні накопичувальний рівень найближчим часом, і у скільки він обійдеться українцям.