Мера Полтави Олександра Мамая додали до бази сайту Миротворець через його висловлювання в ефірі телеканалу НАШ. Він заявляв, що на сході України «воюють дві наддержави США та Росія», а також що в ОРДЛО «брат йде на брата».

«Мені здається, що у нас зараз відбуваються бойові дії, на нашій території воюють дві наддержави. Це Сполучені Штати Америки та Росія. Дуже шкода, що йде брат на брата», — заявляв він.

Також мер Полтави скаржився, що Україна припинила співпрацю з країною-агресором після початку війни на Донбасі та окупації Криму і тепер завод Полтава, який раніше «дуже багато працював на Російську Федерацію», перебуває на межі закриття.

Заяву про “братів” мер зробив на тлі накопичення військ Росії біля кордонів Україна.

Слова мера, який сказав про “братів”, обурили українців. Мамай ніби “не помічає”, що на Донбасі перебувають російські найманці. Позиція політика досить провокаційна, адже він намагався звинуватити у війні США, а не країну-агресора – РФ.

Обурені українці пропонують меру поїхати на Донбас і наочно побачити війну, про яку він говорив, ніби забувши про агресію Росії.

Мамай потрапив до бази сайту 5 грудня. Причину заявлено таку: «Посібник терористів та російських окупантів. Розповсюдження кремлівської пропаганди. Участь у актах гуманітарної агресії проти України. Участь у пропагандистських заходах Росії (країна-агресор) проти України», – написано на сайті «Миротворця».

Центр «Миротворець» попросив правоохоронні органи розглядати цю публікацію на сайті як заяву про скоєння цим громадянином усвідомлених діянь проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Довідка: Центр Миротворець — це неурядова організація. Вона займається дослідженням ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Особливу увагу центр приділяє проявам терористичної та сепаратистської діяльності на території України.

На сайті також наголошується, що мер Полтави у минулому був прихильником Віктора Януковича та перебував у Партії регіонів. Його вперше було обрано мером Полтави у жовтні 2010 року. Тоді він одержав підтримку 61,64% виборців (67 444 голоси).

У вересні 2018 року Полтавська міська рада висловила меру недовіру та позбавила його повноважень. Сам Мамай назвав ці дії нелегітимними. У листопаді 2020 року Мамая знову обрали мером.

Також нагадаємо, що 11 листопада Bloomberg опублікувало статтю, в якій говорилося про ризики повномасштабного нападу Росії на Україну. В агентстві зазначили, що в колах американських і європейських дипломатів серйозно схвильовані нинішнім переміщенням російських військ у бік кордону України.

У самій Москві це заперечують, називаючи осінню передислокацію військ “демонстрацією сили”.

На початку листопада в західних ЗМІ почала з’являтися інформація з посиланням на дані супутникових знімків про активне переміщення російських військових до кордону з Україною.