Президент Росії Володимир Путін сподівається замінити президента Білорусі Олександра Лукашенка лояльним політиком. Таку думку висловив засновник видання “ГОРДОН” Дмитро Гордон 11 вересня в програмі “Свобода слова Савіка Шустера” в ефірі телеканалу “Україна”.

“[Президент Росії Володимир] Путін ненавидить Лукашенка, і Лукашенко ненавидить Путіна. Відносини давно безповоротно зіпсовані. Крім того, є тут особиста образа, навіть ненависть, тому то Путін збирався знову стати президентом … Конституція Росії не дозволяла це зробити, тому йому потрібен був союз Росія – Білорусь, щоб він став президентом від союзу. Але Лукашенко розуміє, що краще бути першим хлопцем на селі, ніж другим у місті “, – зазначив Гордон.

За його словами, “Путін розуміє: якщо Лукашенко піде в результаті масових народних протестів, це буде жахливий сигнал для населення Росії”.

“Там і так то Єкатеринбург, то Хабаровськ. Люди незадоволені Путіним, виросло молоде покоління росіян, люди хочуть жити у вільній країні без путінізму. Тому Путін розуміє, що якщо Лукашенко піде внаслідок мітингів, росіяни скажуть: “О, білоруси скинули, так і ми можемо!” Головне полягає в тому, що Путіну потрібно зараз замінити Лукашенка на своїх людей. Він це і робить. Тепер – непопулярна точка зору, на якій я наполягаю: я абсолютно переконаний, що так само, як і серед лідерів українського Майдану, так і серед лідерів білоруських протестів більшість складають агенти впливу і креатури Росії “, – вважає Гордон.

Він припустив, що Москва може “створювати легенду” для білоруської опозиціонерки Марії Колесникової, щоб згодом вона замінила Лукашенка.

“Росіяни зараз створюють легенду Колесниковій, щоб саме вона стала офіційним, легітимним – постраждалим! – лідером протестів і замінити нею Лукашенка. Це моя особиста думка, я на ній не наполягаю “, – сказав Гордон.

При цьому він підкреслив, що співчуває народу Білорусі.

“Я хочу, щоб білоруси скинули це ярмо швидше і влилися в сім’ю європейських народів, бо білоруси – це окраса Великої європейської нації. Але є і другий момент: я хочу, щоб на кордоні України і Білорусі стояли не російські війська, а білоруські прикордонники. Для мене це найголовніше. Те, що Лукашенко більше не буде лідером в Білорусі, я точно знаю. Лукашенко – все! Але мені дуже важливо, щоб Білорусь очолила людина, яка на кордон моєї країни приведе не російські війська, а білоруських прикордонників “, – констатував журналіст.

До слова, сьогодні, Світлана Тихановська закликала силовиків зупинити насильство!

«Я закликаю ОМОН зупинитися. Вам буде соромно за те, що ви робите сьогодні. Насильство, яке ви застосовуєте до жінок, обурливе. Я хочу вас попередити, що кожен, хто скоює злочини проти мирних демонстрантів і свого народу, понесе відповідальність. У вас є шанс перейти на бік народу і не виконувати злочинних наказів ».