Американський Інститут вивчення війни оновив свою оцінку від 1 жовтня про те, що нібито українські війська втратили позиції в системі окопів на північний захід від Роботино.

Там відзначили, що Збройні Сили України відбили позиції в системі окопів на північний захід від Роботино Запорізької області у боях проти російських окупаційних військ. Сталося це в період між 12 і 17 вересня і зараз їх утримують Збройні Сили України. Про це свідчать географічні кадри, опубліковані 2 жовтня, і супутникові знімки, йдеться в свіжому звіті Інституту вивчення війни.

Таким чином, аналітики ISW оновили свою оцінку від 1 жовтня, в якій йшлося про те, що Збройні Сили України нібито втратили ці позиції, а ситуація характеризувалася як «нестабільна, тактично складна і динамічна», оскільки важливі польові укріплення кілька разів переходили з рук в руки.

Крім цього, на думку військових аналітиків, українські війська незначно просунулися в районі кордону Донецької та Запорізької областей та поблизу Бахмута.

Російські війська 2 жовтня продовжили наступ на лінії Авдіївка – Донецьк, проте успіх не значний. Російські військові стверджували, що 1 і 2 жовтня захопили кілька українських позицій поблизу Північного (6 км на захід від Авдіївки), смт Керамік (14 км на північний захід від Авдіївки) і Степового (8 км на північний захід від Авдіївки), проте в Інституті вивчення війни не підтверджують цю брехливу інформацію РФ.

Також Сили оборони дещо просунулися на північний захід від Новомайорського (18 км на південний схід від Великої Новосілки).

Водночас у російському міноборони намагалися апелювати, заявляючи, що українські сили «невдало» атакували окупантів біля Приютного, проте ISW спростували заяви окупантів.