Вимучені парламентом минулого четверга рішення про звільнення цілого ряду суддів за порушення присяги (переважно виражене в рішеннях проти активістів Майдану в 2014 році) вже оскаржується звільненими, передає Корупція Інфо.

Вчора ЗМІ повідомили, що 15 суддів з 28 за минулі чотири робочих дня встигли звернутися до Вищого адміністративного суду. Звернення інших, мабуть, теж не за горами, повідомляє Країна.

І тут вже неважливо, яке рішення прийме ВАСУ, – хоча у нього є вагомі підстави для відновлення суддів на їх посадах. Важливим є те, що рішення парламентом було прийнято з серйозними порушеннями, а значить – рано чи пізно – їх відновлять. Причому з точки зору держави краще було б, якби це зробив ВАСУ, і раніше. Тому що якщо це зробить Європейський суд з прав людини (а він розглядає довго), то суддів не тільки доведеться відновлювати в посадах, але і виплачувати їм компенсацію.

Про це депутатів попереджали заздалегідь, але політична доцільність взяла верх. І тепер було б справедливо прийняти рішення, що в разі, якщо буде рішення ЄСПЛ по компенсації, то виплачувати її не з держбюджету, а розподілити на тих 227 депутатів, які звільняли суддів. А радикала Мосійчука, який голосував відразу трьома картками, зобов'язати заплатити за трьох.