Україна не забуде ні одного загиблого захисника і буде як держава захищати тих, хто захищає її. Про це в ході візиту до Маріуполя заявив президент Володимир Зеленський, повідомляє Офіс президента.

«Ми ніколи не забудемо кожного і кожну, хто загинув, захищаючи нашу державу… На суші, у воді, в повітрі, в кіберпросторі. Заради нас з вами, заради майбутнього. Заради миру. Заради майбутнього світу», — сказав Зеленський.

Президент нагадав, що Маріуполь був не єдиним містом, яке у 2014 році звільнила українська армія. Також окупантів вибили з Лиману, Слов’янська, Краматорська, Дружківки, Костянтинівки, Бахмута, Сіверська, Торецького, Авдіївки, Красногоровки, Мар’їнки, Рубіжного, Сіверськодонецька, Щастя, Лисичанська і багатьох інших міст Донецької та Луганської областей. Завдяки цьому зараз Україна – незалежна держава.

За його словами, метою української армії є проходження і примноження славних традицій Запорізької Січі.

Зеленський закликав «думати ширше стереотипів і руйнувати штампи», зазначивши, що захисники України — не тільки кадрові українські військовослужбовці серед чоловіків і жінок, а й добровольці.

Зеленський відзначив серед українських захисників волонтерів, як “окремого роду військ”, медиків, журналістів, музикантів, акторів та інших діячів мистецтва, “які з перших днів були на передовій”, юристів, дипломатів, які з 2014 року відстоюють інтереси української держави в правовому полі і на міжнародній арені, а також військових капеланів і сім’ї військовослужбовців, зокрема, дітей, чиї малюнки стали для бійців “кращими оберегами”.

«Це все наші захисники й захисниці. Скільки нас? Мільйони. І, перебуваючи сьогодні в районі проведення операції об’єднаних сил, я дуже радий можливості привітати всіх вас з цим великим державним святом — з Днем захисників і захисниць України», — додав він.

Глава держави нагадав слова німецького і французького історика Жана-Бенуа Шерера, який у своєму літописі описував запорізьких козаків так: «Виховані, як спартанці, і звикли до війни, як римляни, вони, однак, ніколи не прагнули до завоювання чужих земель. Тільки до захисту своїх вівтарів і домашніх вогнищ. З чим вони ніколи не могли примиритися, так це з несвободою».

Також повідомляється, що Зеленському презентували Концепцію розвитку морської охорони Державної прикордонної служби України (ДПСУ), що працює з червня 2019 року, і розповіли про плани оновлення корабельного і катерного складу, запланованих міжнародних проєктів з розвитку інфраструктури морської охорони.