Олександр Лукашенко є союзником Володимира Путіна у його агресивній політиці щодо України. Водночас диктатору не потрібна війна як така.

Білорусі не потрібні нові труни зі своїми солдатами. Про це розповів кореспондент “Радіо Свобода” у Мінську Валерій Калиновський в ефірі 24 каналу.

Водночас, за його словами, Лукашенку є вигідним стягування російських військ до білорусько-українського кордону. Президентом Лукашенка не визнають ні за кордоном, ні більшість білоруського суспільства.

Калиновський наголосив, що Лукашенко фактично прив’язав свою долю до Володимира Путіна й до російської політики.

Раніше Олександр Лукашенко виступив з військовими погрозами на адресу України. Цього разу самопроголошений президент Білорусі заявив, що Мінськ готовий піти на спільні з Москвою військові дії.

Очільник Білорусі також назвав сценарій, за яким Мінськ діятиме як Росія.

“Небезпека одна – що вони (Україна – ред.) здійснять дуже серйозні акції в напрямку Донецька і Луганська, Донбасу”, – сказав Лукашенко.

Лукашенко уточнив, що це буде спільна відповідь з російською армією.

“Звичайно. Слухайте, що ми тут жарти жартуємо на південному кордоні сьогодні? Але не мені ж вам пояснювати”, – додав він.

Проте диктатор суперечить сам собі. Оскільки раніше заявляв, що не надішле білоруську армію воювати на території України. Самопроголошений президент Білорусії аргументував це тим, що він “мирна людина”.

Таку заяву Лукашенко зробив, звертаючись з посланням до народу і парламенту Білорусі.

Білоруський лідер заявив, що не надішле білоруську армію воювати на чужій території, оскільки її головна мета – захист країни.

“Я ніде і ніколи не говорив і не скажу, що пошлю (армію – ред.) на чужу територію проти якогось народу. Ви згадали Україну, – боронь мене Господь воювати проти цього народу”, – сказав Лукашенко.

Лідер Білорусії наголосив, що білоруська армія ніколи не буде джерелом війни.

Відповідаючи на доволі агресивні настрої зі сторони Білорусі та Росії, міністр оборони Олексій Резніков заявив, що останні місяці інформаційний простір вибухає від заяв про можливе вторгнення Росії в Україну. Однак зараз не спостерігається жодних явищ чи дій військового характеру, які б помітно відрізнялися від того, що відбувалося навесні 2021 року.

Єдина відмінність у військовому плані – ситуація у Білорусі. Водночас Україна уважно стежить за цим фактором.

“Що відрізняється кардинально? Це інтенсивність гібридних заходів, а особливо інформаційних. А також вплив цих заходів на макроекономічну ситуацію”, – пояснив міністр оборони України.