Службові особи “Державної продовольчо-зернової корпорації України”, вступивши в злочинну змову з іншими особами, вчинили розтрату майна корпорації шляхом проведення експортних операцій зернових на підконтрольні компанії-нерезиденти за заниженою вартістю та без здійснення попередньої оплати.
Про це повідомила пресслужба МВС.
Окрім того, вони уклали договори страхування, у яких штучно завищили страховий тариф від загальної страхової суми, чим спричинили тяжкі наслідки. Сума збитків, завдана державній компанії, становить понад 57 мільйонів доларів США.
У рамках розслідування кримінального провадження правоохоронці встановили, що посадовці корпорації проводили експортні операції зернових на підконтрольні компанії-нерезиденти.
Екснардеп Сергій Лещенко у Telegram заявляє, що згадані особи належать до оточення очільниці ВО “Батьківщина” Юлії Тимошенко.
“Керівництво цієї держкорпорації перебуває під контролем Юлії Тимошенко та її соратників. Цю посаду вони отримали за голоси при прийнятті бюджету. У заступника голови цієї корпорації дочка Тимошенко купувала обладнання для майнінгу криптовалют на сотні мільйонів гривень. А ще зятя Тимошенко називали смотрящим за корпорацією. Ось так додивилися до нанесення збитків”, – пише Лещенко.
При цьому занижували вартість та не здійснювали попередню оплату товару. В ході слідства поліцейські викрили численні факти реалізації злочинної схеми. Зокрема за кредитні кошти, отримані під державні гарантії, посадовці державної корпорації закуповували зернові через фіктивні підприємства та експортували товар за ціною, що була значно нижчою за ринкову.
На цей час відомо, що протягом січня-травня 2021 року між АТ “ДПЗКУ” укладено зовнішньо-економічні контракти на експорт зернових із іноземними компаніями на загальну суму понад 231 мільйон доларів США. А станом на кінець липня 2021 року дебіторська заборгованість вищезазначених компаній перед державною компанією складає понад 57 мільйонів доларів США.
Також встановлені факти зловживання під час укладення договорів про страхування майна.
Посадовці корпорації у змові зі службовими особами комерційних суб’єктів господарювання укладали договори страхування, у яких штучно завищили страховий тариф від загальної страхової суми, чим спричинили тяжкі наслідки для державної компанії. За цими фактами слідчі Нацполіції розслідують кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.
Зокрема між АТ “ДПЗКУ” та трьома страховими компаніями був укладений договір добровільного страхування майна на загальну суму 2,5 мільярда гривень і сплачено страхову премію в розміру 99 мільйона гривень. Страховий тариф за вказаним договором становив 3,87% від вартості майна корпорації, що в 3-5 разів перевищує ринковий.