Конфронтація нинішньої влади та олігархів завершиться, коли бізнесмени будуть жити за правилами. Таку думку в інтерв’ю «Главкому» висловив ексголова партії «Слуга народу», а нині перший віцеспікер Верховної Ради України Олександр Корнієнко.
«Закон про медіа» знову став актуальним, так само є законопроєкт про Антимонопольний комітет, який підтримали наші міжнародні партнери. На другому читанні є законопроєкт про корпоративне управління, Антикорупційна стратегія – багато чого з плану по боротьбі з олігархами, який уряд нещодавно затвердив», – сказав Корнієнко.
Водночас політик зауважив, що представники влади не повернуться на шоу Шустера «доки там відбуваються маніпуляції, а наразі вони присутні постійно».
Як би там не було, конфлікт між Ахметовим та Зеленським триває, і поки немає якихось кроків, які давали б зрозуміти, що можливий якийсь компроміс між сторонами. Хоча Ахметов спочатку не був налаштований протистояти Банковій.
Яким може бути наступний крок Ахметова? Очевидно, ключовим питанням є контроль над Верховною Радою та остаточне вирішення питання щодо монобільшості. Втім, експерти поки що скептично налаштовані щодо ймовірності остаточного розвалу монобільшості.
“Від монобільшості вже відпали найслабші частини – зокрема, ті, хто орієнтувався на Разумкова. А групам-сателітам, звичайно, все одно з ким співпрацювати, але поки що влада у Зеленського і він впливає на ухвалення бюджету та всього, що пов’язано з якимись бюджетними програмами – не думаю, що у них є якась мотивація йти на конфлікт. Потрібно запропонувати групам щось дуже серйозне, важливіше, ніж вони мають зараз, співпрацюючи з владою, щоб змінити їхню мотивацію. Чи зможуть опозиціонери запропонувати щось таке – невідомо”, – каже “Апострофу” Петро Олещук.
“Протистояти владі Ахметову не цікаво, але тільки поки вона відповідає його очікуванням та інтересам. У нинішніх умовах відповідати інтересам Ахметова – згубно для президента Зеленського. Адже олігарх хоче, щоб тарифи на електрику зростали, а це один із критеріїв, за якими виборець Зеленського буде його оцінювати. Тобто, протистояння закладено об’єктивно. Звичайно, можна запропонувати якийсь компроміс. Наприклад: Ахметов поступається в деяких моментах, пов’язаних з тарифами, впливом на політику, в обмін на це Зеленський відмовляється від історії з деолігархізацією, але мені це зараз здається умоглядним і малоймовірним, тому що жоден із суб’єктів протистояння не вважає за потрібне для себе йти на якісь поступки. Тому перспектив для нормалізації поки що немає”, – вважає Петро Олещук.
Як йдеться в матеріалі, схоже на те, що в конфлікті Ахметова та президента Зеленського “червоні лінії” поки що не перейдені – “масок-шоу” на підприємствах найбагатшого українця поки що немає. Медіа-атака влади з боку Ахметова – доволі яскрава і потужна, але все ж таки поки що не переступає певних кордонів. А значить, вважають експерти, точку неповернення ще не пройдено, хоча це і може статися, якщо почнеться повномасштабна та планомірна “диверсія” щодо остаточного добивання монобільшості у Верховній Раді. Тоді ми можемо стати свідками застосування повного набору контраргументів із боку держмашини Банкової.
Важливо наголосити, що ні Ахметов, ні Зеленський не звикли відступати у разі тиску на себе. Тобто якщо конфлікт погіршиться, зупинитися вже не вийде.