Державна продовольчо-зернова корпорація не укладала договір про реструктуризацію кредитних зобов’язань на суму 1,5 млрд доларів перед Експортно-імпортним банком Китаю.
Про це йдеться у відповіді Міністерства економіки на запит «Слово і діло».
Раніше голова фракції «Батьківщина» Юлії Тимошенко заявила про те, що нове керівництво ДПЗКУ підписало реструктуризацію китайського боргу.
«На даний час питання реструктуризації кредитних зобов’язань Товариства перед Експортно-імпортним банком Китаю за кредитним договором від 26.12.2012 № BLA201209 керівництвом ДПЗКУ не вирішено, відповідної додаткової угоди до кредитного договору не укладено», – йдеться у листі міністерства.
За даними «Слово і діло», керівництво Державної продовольчо-зернової корпорації замовило консультації з питання реструктуризації у сторонніх компаній – Renedes Advisory Services LTD та Rothschild & Cie – на суму понад 66 млн грн у доларовому еквіваленті. В Мінекономіки повідомили, що не погоджували надання та оплату ДПЗКУ цих консультацій.
Нагадаємо, 13 серпня поліція затримала в столичному аеропорту «Жуляни» керівника Державної продовольчо-зернової корпорації Андрія Власенка, який намагався втекти з країни. Пізніше його відсторонили від посади та посадили під домашній арешт.
Власенка, призначили на цю посаду за лобіювання лідерки партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Щоправда, остання пов’язана з ДПЗКУ не лише через затриманого керівника корпорації, про що свідчить документ, отриманий ZN.UA від джерел у Нацполіції. Зв’язок родини Тимошенко із Державною продовольчо-зерновою корпорацією простежується ще й через заступницю Власенка – Олену Волкову.
Так, згідно з отриманою від джерел довідкою, у березні 2021 року донька Тимошенко Євгенія отримала від матері та чоловіка Артура Чечьоткіна 7 млн доларів. Зокрема, лідерка «Батьківщини» перерахувала доньці 4 млн доларів, а її зять – 3 млн доларів.
А вже Євгенія Тимошенко протягом березня перерахувала всю суму на користь ТОВ «Валея», як оплату за договором про надання послуг з пошуку, підбору та поставки обладнання.
Після цього протягом березня-квітня 2021 року компанія «Валея» переказала 7 млн доларів на користь компанії ELIOVP BVBA (Бельгія) як попередню оплату за обладнання. ELIOVP BVBA займається продажем обладнання для майнінгу.
Попри те, що Юлія Володимирівна не соромиться наживатися на українцях, вона й далі продовжує розкачувати тему тарифних протестів.
Як колись пояснював в розмові з УП головний стратег президентів Ющенка та Порошенка Ігор Гринів, в Україні неможливий Майдан просто за гроші.
“Можна зібрати бабусь під Нацбанк на три години покричати за 100 гривень, але Майдан так не збереш. Українці виходять, тільки коли зачіпають їхнє сокровенне: гордість, свободу. Це щось ірраціональне, що стосується основи життя”, – переконував Гринів, який брав найактивнішу участь в обох українських Майданах.
Ні тема тарифів, ні тема бідності самі по собі не є причиною для протестів. І тим паче – підставою для нового Майдану. Варто згадати, наприклад, спроби партії “Батьківщина” та її лідерки провести масові тарифні протести в останні роки президентства Порошенка. Спроби абсолютно провальні з точки зору організаторів.
Власне, відсутність перших двох пунктів роблять непотрібними побудову структури протесту, “закачування” грошей в його організацію та пошук часу і ресурсів на розкачку. Принаймні, поки з’являться теми, однаково болючі для більшості українців. Але чи є такі?
Як видно з усього ніяких масових вуличних акцій можна не чекати. Навіть попри цинічні заклики деякий чиновників.
Нещодавно, прессекретар президента України Сергій Никифоров заявив, що в Україні різкого підвищення тарифів на електроенергію не буде, а для багатьох громадян його не буде взагалі.
«Різкого підвищення тарифів на електроенергію не буде. Для багатьох, його не буде взагалі. Це принципова позиція Зеленського. Є верстви населення, для яких вони і зараз завеликі. Це рішення Ради нацбезпеки і оборони», – сказав він.
Раніше, президент Володимир Зеленський заявляв, що “ми не можемо дозволити зростання ціни для наших громадян”.