У Навчальному центрі Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного розпочалася підготовка українських військових до застосування новітніх протитанкових ракетних комплексів NLAW, які у якості допомоги ЗСУ були надані урядом Великої Британії.

Особисто відвідав перше заняття, поспілкувався з інструкторами тренувальної місії Великобританії в України “ORBITAL”, які готують наших воїнів, ознайомився з тактико-технічними характеристиками та особливостями застосування цього новітнього озброєння. Вже невдовзі перші декілька десятків військовослужбовців ЗС України будуть здатні не лише ефективно застосовувати ці ПТРК, але й зможуть самі навчати інших українських воїнів, – про це повідомляє  директор академії Павло Ткачук у Facebook.
Також Павло Ткачук подякував вищому військовому керівництву нашої держави за довіру та можливість розпочати цю підготовку саме у нас, а Уряду Великобританії та інструкторам місії “ORBITAL” – за допомогу й підтримку як Українського війська, так і України в цілому.
Протитанковий ракетний комплекс NLAW (Next Generation Light Ati-tank Weapon) виробляється відомим шведським концерном SAAB та перебуває на озброєнні близько 10 країн світу. Ракета має інерційну систему управління, що компенсує вплив довкілля та можливі радіоелектронні перешкоди систем захисту танка. Причому для стрільби по цілях, що рухаються, застосовується система PLOS (Predicted Line of Sight) — «прогнозована лінія видимості».
Нагадаймо, що 17 січня з британської авіабази Брайт-Нортон до Борисполя прибули два військово-транспортних літаки Boeing C-17A Globemaster, які привезли протитанкові системи для України.

Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко зазначив, що це зміцнюватиме оборонні спроможності України, а надані засоби будуть використані виключно з оборонною метою.

Безперечно, це зміцнюватиме наші війська, це посилить наші оборонні спроможності. І я хочу підкреслити, що ця допомога буде використана виключно з оборонною метою, для захисту наших військ, для захисту критичної інфраструктури, і для захисту мирного населення, від будь-яких проявів, будь-яких дій, які зможуть призвести до ескалації, – наголосив Анатолій Петренко.