Закінчення гарячої фази війни в Україні полягає у виході ЗСУ на кордони 1991 року та досягнення домовленостей про зниження інтенсивності бойових дій.
Після цього мав би стартувати переговорний процес.
Про це військовий експерт Олег Жданов розповів в ефірі свого каналу.
“Закінчення гарячої фази війни – це вихід на кордони 91-го року і досягнення домовленостей про зниження інтенсивності бойових дій або у кращому разі – припинення вогню. А далі – переговорний процес. Або заморожений конфлікт. Як це було 14-го року на лінії розмежування ганебного “Мінська-2”, – пояснив експерт.
Він додав, що для виходу на кордони 1991 року треба провести контрнаступальну операцію, для якої необхідно більше зброї.
“Я дивлюся оптимістично в майбутнє та сподіваюся, що (західні партнери – ред.) дадуть нам все таки зброю рано чи пізно. Дуже образливо, що вони тягнуть. Вони тягнуть час у плані об’ємів постачань. Тим не менш, я сподіваюся, що зброя таки буде передана і ми спокійно зможемо провести контрнаступальну операцію, і вийти на кордони 91-го року”, – сказав Жданов.
Він зауважив, що після цього Україна вступить у фазу збройного конфлікту низької інтенсивності. І це стане основою для переговорного процесу.
“Ну, а там подивимося, до чого договоримося. Але позиція в нас у цьому разі буде найсильніша для переговорів. Тобто ніяких ультиматумів з боку Росії ми в цьому разі примати не будемо, на мій погляд”, – резюмував військовий експерт.
Додамо, як повідомляє Генштаб ЗСУ:
На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках обстановка залишилась без суттєвих змін. На останньому ворог проводить вдосконалення фортифікаційного обладнання позицій. Здійснив артилерійські обстріли біля Чернівського, Павлівки та Гудового Сумської області.
На Харківському напрямку ворог, із танків, ствольної та реактивної артилерії, здійснив обстріли районів населених пунктів.
Противник спробував прорвати оборону наших військ у напрямках населених пунктів Леб’яже та Базаліївка, успіху не мав, відійшов.
На Слов’янському напрямку підрозділи противника вогнем ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню намагалися завдати ураження нашим підрозділам та зруйнувати обʼєкти цивільної інфраструктури.
Ворог намагався просунутися у напрямках Новодмитрівки та Мазанівки, упіху не мав, відійшов.
На Краматорському напрямку, з метою витіснення наших підрозділів із зайнятих рубежів, ворог вів обстріли із танків та артилерії.
Штурмовими діями безуспішно намагався покращити тактичне положення у напрямку населеного пункту Веселе.
На Бахмутському напрямку зафіксовано обстріли поблизу Бахмута, Зайцевого, Яковлівки, Білогорівки та Майорська. Окупанти задіяли авіацію для удару біля Соледара.
Українські воїни придушили усі спроби ворога покращити тактичне положення підрозділів в районах населених пунктів Білогорівка, Соледар, Бахмутське, Кодема, Зайцеве та Майорськ.
На Авдіївському напрямку противник продовжив вогневий вплив біля Авдіївки, Нью-Йорка, Пісків, Водяного, Опитного та Невельського. Завдав авіаудару неподалік Мар’їнки. Ворог має частковий успіх у напрямку населеного пункту Опитне.
На Новопавлівському та Запорізькому напрямках окупанти задіяли танки та різнокаліберну артилерію для вогневого ураження.
З метою уточнення позицій вогневих засобів та корегування вогню окупанти задіяли БпЛА.
Загарбники здійснили безуспішну спробу просунутися у напрямку Шевченкового та мають частковий успіх у напрямку Новомихайлівки.
На Південнобузькому напрямку противник продовжує зосереджувати зусилля на утриманні зайнятих позицій та недопущенні створення Силами оборони сприятливих умов для переходу у контрнаступ. Застосуванням наявних вогневих засобів намагається завдати максимальних втрат нашим підрозділам уздовж лінії зіткнення. Не припиняє ведення повітряної розвідки безпілотними літальними апаратами.
Завдав авіаційних ударів неподалік Білогірки, Лозового, Білої Криниці та Посад-Покровського.
Ворог намагався покращити тактичне положення у напрямку Білогірки. Наші воїни повністю поламали плани окупантів та відкинули на попередні позиції.
В акваторіях Чорного та Азовського морів корабельне угруповання противника продовжує виконувати завдання з підтримки дій наземного угруповання військ. В готовності до застосування високоточної зброї перебувають два носії крилатих ракет морського базування.
Російські окупанти зазнають втрат, деморалізовані та вишукують будь-яку можливість уникнути бойових дій – намагаються зімітувати легке поранення, вдаються до самоскалічень та різноманітних симуляцій. Фіксується збільшення фактів саботажу наказів офіцерів, особливо, коли це стосується наступальних дій.