У понеділок, 24 січня, відбулося засідання Ради національної безпеки та оборони України. Воно було присвячене загрозі вторгнення Росії.

Також на зустрічі обговорювався стан справ у сфері економіки, енергетики та протидії коронавірусу.

Про підсумки засідання на брифінгу розповів секретар РНБО Олексій Данілов.

Секретар РНБО зауважив, що ситуація навколо агресії з боку Російської Федерації є контрольованою, у зв’язку з чим важливо зберігати спокій.

“Ситуація є абсолютно контрольованою. Для нас не є нічого нового у тому, що на сьогоднішній день відбувається. Я хочу, щоб ми усі з вами розуміли: у кожної країни є свої завдання, кожна країна дбає про свою країну. Коли відбуваються ті, чи інші речі – ми маємо з вами перш за все аналізувати спокійно й зробити висновки для нашої країни”, – заявив Данілов

За словами Данілова, для паніки немає жодних приводів.

“Ситуація яка є, вона є цілком для нас зрозумілою. Немає ніяких на сьогоднішній день приводів для того, щоб ми з вами панікували. Я б просив, щоб ми усі були з вами в спокої”, – заявив Данілов.

Також Данілов звернувся до колег зі сфери масової інформації, аби ті не робили шуму серед українських громадян. 

“Я хотів би зауважити, що останнім часом відбувається дуже багато інформаційних, перш за все, подій в нашій країні. Дуже багато парамілітаристики з’являється в засобах масової інформації. Я хоті би звернутися до всіх вас, друзі, колеги,  збавити той накал, який на сьогоднішній день існує”, – сказав секретар РНБО.

Звернувся він і до представників вищої влади:

“Я б дуже просив, щоб всі були в спокої. Тому що, коли дехто із мерів, наприклад, пан Кличко, збирається збирати 28 січня збирати мерів для того, щоб вирішити питання, в який спосіб вони будуть захищати нашу Україну. В нас для цього є наші збройні сили, які здатні дати відсіч у разі такої необхідності”

Загалом, обговорювалося і питання про кібератаки 14 січня.

Також виступив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, який розповів про ситуацію з економікою.

Він заявив, що Уряд очікує, що Міжнародний валютний фонд перегляне програму для України. Імовірно, це може відбутися в лютому цього року.

“Ми зараз працюємо з МВФ. Практично кожен день проходить співпраця міністерств з місією МВФ. Очікуємо в лютому наступного перегляду діючої програми Міжнародного валютного фонду і, звичайно ж, працюємо над майбутнім продовженням наступних програм МВФ”, – заявив Шмигаль.

Зазначимо, що секретар РНБО Олексій Данілов раніше не заперечував точкових ударів по Російській Федерації, якщо та вдасться до повномасштабного вторгнення на нашу територію. Для такої відповіді в України є всі можливості.

За словами Данілова, Україна має чітке розуміння того, як вона діятиме у разі повномасштабного вторгнення з боку Російської Федерації.

“Чи маємо ми можливості — можливості ми маємо. Чи вистачає нам цих можливостей — можливо, ми слабші за армію РФ, але це не означає, що ми не воюватимемо. Більше того, ми маємо те, чого немає в Росії. І ми це знаємо, і ми це розуміємо”, – наголосив секретар РНБО.

Водночас Данилов додав, що у разі можливої ​​війни з Росією Україна може розраховувати на підтримку з боку своїх союзників.

“У разі наступу ми боротимемося. Чи проситимемо про допомогу? Так, будьмо. Чи будуть нам її давати — з огляду на скільки зобов’язань взяли на себе всі країни, вони повинні це виконати. У них також є виборці, є люди, які розуміють, що відбувається у світі”, — додав секретар РНБО.