Розгортання територіальної оборони триває цілодобово, йдеться про систему загальної військової підготовки фактично для всього населення України. Тому в колонці для «Української правди» міністр оборони України Олексій Резніков прямо звернувся до українців.

“По-перше, я прошу реалістично оцінювати ситуацію. Розгортання системи національного спротиву, зокрема, територіальної оборони, триває цілодобово. Але точно будуть якісь негаразди. Наприклад, зброї і боєприпасів достатньо. Проте десь ми отримаємо неготові приміщення. Ми їх підготуємо”, – розповідає міністр.

Також він додав, що:

“Десь співробітники центрів комплектації ще не розібралися, як діяти. Ми їх швидко навчимо. Зараз ми працюємо над максимальним спрощенням процедур, їх цифровізацією, щоб не було потрібно збирати зайві папірці”, – наголосив міністр.

Наперед Резніков вибачився перед тими, хто стикнувся з якимись недоліками.

“Прошу ставитись з розумінням і закликаю сприймати їх не як проблеми, а як завдання”, – сказав він.

“По-друге, я закликаю громадян зважити, у який спосіб ви готові долучитися до оборони держави. Як я зазначив, є окремі резерви бойових частин ЗСУ. Формуючи резерв ТрО, ми повинні одночасно наповнювати і підвищуватися якість резерву інших компонентів Збройних Сил. Ви маєте вибір.

Найближчим часом ми почнемо системне інформування громадян, які бажають служити у Силах ТрО або відповідному резерві, про алгоритм дій”, – додав міністр оборони.

І наголосив, що “вдячний всім, хто робить свій внесок у зміцнення оборони держави. Кожен практичний крок зменшує вірогідність ескалації, оскільки позбавляє її сенсу для ворога.

І наближає повернення Криму та Донецька з Луганськом. Хто б і що про це не казав”.

Також окремо варто підкреслити, що безпосереднє керівництво і рухом опору, і територіальною обороною здійснює Головнокомандувач ЗСУ через командувача Сил спеціальних операцій і командувача Сил територіальної оборони відповідно.

«Загальне керівництво національним спротивом здійснює Президент України як Верховний Головнокомандувач Збройних сил України через міністра оборони. Згідно з законом, національний спротив має три складові: перша – це рух опору, друга складова – це територіальна оборона, третя – це система підготовки громадян до національного спротиву», – наголосив міністр.

До слова, майже половина опитаних українців вважають реальною загрозу вторгнення Росії в Україну, проте цей показник майже не змінився з кінця 2021 року.

Про це зазначається у результатах опитування Київського міжнародного інститут соціології, проведеного 20-21 січня 2022 року.

48,1% респондентів вважають реальною загрозу вторгнення Росії на територію України. Водночас 39,1% вважають, що вторгнення не буде.

Порівняно з серединою грудня 2021 року ситуація практично не змінилася.

Також більшість респондентів – 56,5% – вважають “недостатніми дипломатичні та оборонні зусилля влади із запобігання вторгненню Росії”.

Вважають зусилля достатніми – 29,2%. Порівняно з серединою грудня 2021 року ситуація також практично не змінилася.

Опитування проводилося методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Опитано 1205 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 12%, 1,4% – для показників, близьких до 5%.