Державне бюро розслідувань натякає, що 5-тий президент України Петро Порошенко вирішив вилетіти за кордон тоді, коли з’явилася інформація про підготовку йому підозри в держзраді.

6 січня в ході судового засідання щодо розгляду клопотання ДБР про арешт майна п’ятого Президента України Петра Порошенка, його адвокат заявив про заздалегідь сформований план поїздки Порошенка П.О. до країн ЄС. Водночас слідчі ДБР встановили, що Петро Порошенко замовив квитки на літак за кордон в день спроби вручення йому повістки про виклик до ДБР для проведення процесуальних дій, – йдеться у повідомленні ДБР.

В ДБР стверджують, що в ході слідчих дій від авіакомпанії отримали інформацію, що квитки Порошенко придбав о 19.04 17 грудня – через кілька годин після того, як слідчі ДБР намагалися вручити йому повістку про виклик.

Тому заяви адвокатів про, нібито, заздалегідь заплановану поїздку не відповідають дійсності, кажуть в бюро. Вказано, що органи слідства чекають на повернення Порошенка для проведення відповідних слідчих дій.

Варто підкреслити, що напередодні Печерський районний суд Києва арештував майно п’ятого президента та лідера “Європейської солідарності” Петра Порошенка у справі про державну зраду. Джерела у команді Порошенка розповіли “Українській правді”, що арештовано всі земельні ділянки, що йому належать, юридичні особи (банк, заводи тощо), які з ним пов‘язані, все нерухоме майно, включаючи будинок у Козині, арештовані банківські рахунки та корпоративні частки, а також активи і рахунки “Прямого” та “5 каналу”, але ДБР спростували, що заарештували активи каналів.

Джерела телеграм-канала “Вертикаль” в силових структурах пояснили, що вчора Печерський суд Києва заарештував саме те майно Порошенка, яке він міг придбати в результаті спільних із Медведчуком «схем».

Неймовірно, але факт: за часів свого президентства Порошенко не лише поховав у офшори всі елементи своєї бізнес-імперії, на протязі 2014-2019 років п’ятий президент став власником цілого переліку VIP-нерухомості у Києві. Очевидно, що у такі покупки вождь «Євросолідарності» міг «паркувати» свої корупційні прибутки. Саме тому силовики «цілилися» саме на те майно Порошенка, яке офіційно зареєстроване у реєстрах.

Якщо показати всі ті, що буквально «лежать на поверхні», звинувачення буде переконливішим. Тим більше, за нашими даними, під час свого «дипломатичного турне» Порошенко встиг «перепакувати» частину своїх нелегальних активів, за якими тепер гнатися – марнування часу.

У чомусь Порошенко сам спровокував сьогоднішнє рішення Печерського суду щодо арешту всього майна. Справді, раніше в Україні настільки жорстких заходів не вживали. Адже вождь «Євросолідарності» сам провокував конфлікт, коли почав зображувати, що він нібито недоторканна особа, до якої не застосовується норма про рівність усіх громадян перед законом.

Крок з арештом майна та активів – якраз для того, щоб поновити законність у «вугільній справі» щодо держзради Порошенка.

Нагадаємо, що другому президенту-втікачу Петру Порошенку підписали підозру в держзраді та сприянні тероризму в рамках розслідування справи про незаконні постачання вугілля з окупованих територій. Його викликали на допит на 23 грудня. Порошенко, який перебуває за кордоном, заявив, що повернеться в Україну лише у першій половині січня, але вже напередодні заявив, що повернеться 17 січня. Варто підкреслити, що Офіс генпрокурора погодив клопотання про обрання запобіжного заходу експрезиденту Петру Порошенку у вигляді арешту з можливістю внесення застави у розмірі 1 млрд грн.