Печерський суд Києва у вечір перед Різдвом арештував майно підозрюваного у державній зраді нардепа Петра Порошенка.

Адвокати колишнього президента вважають це порушенням усіх процедур. Повний текст ухвали суду обіцяють оприлюднити 14 січня.

Захисники Порошенка обіцяють подати апеляцію на це рішення та заявили, що це рішення – замовлення офісу президента.

За словами адвокатів, мова може іти про все майно, яке офіційно задеклароване Петром Порошенком.

За словами адвоката Порошенка Ігоря Голованя, про засідання суду адвокатам стало відомо з смс-повідомлення, яке надійшло напередодні на телефон одного з адвокатів.

Сам Порошенко зараз перебуває за кордоном, однак вже оголосив, що повернеться в Україну 17 січня.

За словами адвоката Порошенка Ігоря Голованя, про засідання суду адвокатам стало відомо з смс-повідомлення, яке надійшло напередодні на телефон одного з адвокатів.

Розгляд, за його словами, вівся на клопотання прокурора ДБР, однак бюро не має права клопотати до Печерського суду, оскільки перебуває у Шевченківському районі.

“Ми ж знаємо, що це офіс президента і особисто президент Зеленський переслідує Порошенка, а ДБР, Офіс генпрокурора – це лише інструмент. І ось чому вони знову йдуть до Печерського суду”, – заявив Головань.

Крім того, каже він, за чинним законодавством розглядати такі клопотання можна лише у присутності Порошенка.

Сам Порошенко зараз перебуває за кордоном, однак вже оголосив, що повернеться в Україну 17 січня.

Офіційно можна сказати про те, що почата санкціями про Медведчука деолігархізація – продовжилась на Петрові Порошенко.

Раніше Зеленський у своїй авторській колонці для ЗМІ заявив, що вважає початок роботи антиолігархічного закону однією з найважливіших подій цього року.

«У травні 2022 року з’явиться максимально чітка червона лінія – для тих, хто вважає ще з 90-х років, що держава – це їхня особиста власність. Почне діяти антиолігархічний закон. Це найпотужніший крок для детінізації економічних та політичних відносин в Україні», – сказав глава держави.

Нагадаємо, що закон про олігархів набуде чинності 7 травня. РНБО складе список олігархів, яким заборонено брати участь у великій приватизації, фінансувати політичні парії та мітинги.

Політолог Володимир Фесенко заявив у ЗМІ, що «війна президента Зеленського з олігархами (не з усіма, а з керівниками держави, які оголосили свою війну) може стати головним політичним трендом наступного року. І справа не обмежиться лише імплементацією закону про олігархи. Ми можемо оновити антимонопольне законодавство».

Кризовий сценарій розвитку подій, на думку Фесенка, може розвиватися у разі виникнення гострої соціально-економічної кризи у 2022 році внаслідок масштабної енергетичної кризи, що, у свою чергу, може спровокувати і політичну кризу. “При цьому опозиційні сили та “широка олігархічна коаліція” працюватимуть на провокування дострокових парламентських, а то й президентських виборів”, – сказав політолог. Серед учасників можливого протистояння з Президентом, окрім Ріната Ахметова, він назвав екс-президента Петра Порошенка та лідера партії ОПЗЖ Віктора Медведчука.

Зазначимо, що проти цих політиків порушено кримінальні справи, пов’язані з держзакупівлею вугілля на непідконтрольній території. У першій половині січня Порошенко має намір повернутись в Україну з-за кордону. Прокуратура прочитає арешт екс-президента чи заставу у мільярд гривень. Підозра щодо Петра Порошенка може стати підставою для ухвалення санкцій РНБО.

У партії Порошенка “Європейська солідарність” заявили, що підозра є політично мотивованою та бездоказною, а чинного Президента звинуватили у переслідуванні опозиції.

Андрій Золотарьов вважає, що Порошенко розкручуватиме тему політичних переслідувань. “Європейська солідарність” спробує стати ключовим гравцем на патріотичному електоральному полі.