Рада ЄС оголосила в середу, що погодила третій транш допомоги Україні в 500 млн євро, збільшивши її до 1,5 млрд євро.

“Із цими новими додатковими 500 млн євро ЄС виділив загалом 1,5 млрд євро на підтримку постачання військового спорядження для Збройних сил України державами-членами ЄС. Наступні тижні будуть вирішальними. (…) Вкрай важливо, щоб ми продовжували й нарощували нашу військову підтримку Україні, щоб захистити її територію та населення”, – заявив ініціатор цього додаткового фінансування голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

У комюніке ради повідомляється, що в рамках узгоджених заходів фінансуватимуться і постачання країнами ЄС засобів індивідуального захисту, аптечок і пального, і летального спорядження в оборонних цілях. Термін дії цих заходів допомоги продовжується на рік.

Попередні заходи допомоги, нагадується у повідомленні Ради ЄС, було погоджено 28 лютого та 23 березня 2022 року.

Окрім цього, додамо, що ЄС продовжує вводити санкції проти росії. Відтак, до санкційного списку Європейського Союзу додалися керівники російських засобів масової інформації.

Про це повідомляє пресслужба Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

«У санкційому списку Європейського Союзу знову опинилися російські менеджери кількох медіа, а саме: РТР (ВГТРК), «Московский комсомолец», ТАСС, «Санкт-Петербург», «Национальная оборона», – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, за даними Офіційного журналу ЄС, в межах п’ятого пакета санкцій Європейський Союз запровадив обмежувальні заходи щодо 217 бізнесменів, політиків і журналістів з Росії, ДНР та ЛНР, а також проти 18 юридичних осіб.

Автори документа уточнили, що санкції ЄС включали «високопоставлених чиновників Кремля, бізнесменів – Моше Кантора, Бориса Ротенберга та Олега Дерипаску, інших відомих бізнесменів, які працюють у ключових галузях економіки, таких як енергетика, фінанси, ЗМІ, оборонна та військова промисловість, а також прихильників дезінформації, маніпулювання інформацією, систематичного поширення Кремлем неправдивої інформації про ситуацію в Україні».

Серед менеджерів російських ЗМІ до санкційних списків потрапили: генеральний директор РТР (ВГТРК) Олег Добродєєв; головний редактор «Московского комсомольца» Павел Гусєв; генеральний директор ТАСС Сергєй Михайлов; генеральний директор телеканалу «Санкт-Петербург» Александр Малькевич; головний редактор журналу «Национальная оборона» Ігорь Коротченко.