Президент Володимир Зеленський розповів про втрати армії України у війні з Росією. Глава держави заявив, що там, де українські захисники втрачають одну людину, російські окупанти втрачають п’ятьох солдатів. Така ж математика стосується і техніки.

“Потрібно зрозуміти, що не лише ми втрачаємо. Там, де ми втрачаємо одну людину, Росія втрачає п’ять осіб. Там, де ми втрачаємо один танк – вони втрачають п‘ять. Ось так ми боремося”, – сказав Зеленський в інтерв’ю американському телеканалу NBC.

При цьому він додав, що Україні дійсно складно в цій війні.

“Але потрібно бути справедливим і сказати, що нам складно. Бо знову ж таки інші цифри, на один наш танк у них 10 танків, на одного нашого бійця – у них 10 військових. І якими б міцними ми не були, їх в 10 разів більше, і це дуже складно. Нам складно, але ми стоїмо”, – зазначив президент.

За словами Зеленського, Україні буде складно стояти один на один проти РФ. У якийсь момент можна не витримати.

“Тому дуже важлива підтримка Європи, насамперед США – від суспільства до президента Джо Байдена. Тому що всі повинні розуміти, що це не наша війна, Просто України з Росією, це війна всього світу з конкретно РФ, з їхнім військово-політичним керівництвом, з їхньою армією. І всі це повинні зрозуміти. Ми не зможемо одні й, слава Богу, що нам допомагають”, – заявив глава держави.

Зеленський переконаний, що війна закінчиться перемогою України.

“Як би складно не було, ми повинні витіснити окупантів з нашої землі. Скільки зможемо, ми будемо це робити”, – заявив президент.

Глава держави заявив, що переживає, що Захід може втомитися від України.

“Я відчуваю іноді, чую деякі слова, заклики про уповільнення допомоги, я бачу це. Ми не маємо права програти, я говорю про мир. Я вважаю, що це спільна перемога, перемога буде США, України, європейських держав. Якщо ми програємо, хто б що не говорив, тоді програє демократія, а значить програють США, європейські держави. Я знаю, всім не просто, але потрібно”, – підкреслив Зеленський.

Також Володимир Зеленський заявив, що Росія і ті західні експерти, які прогнозували, що Київ впаде за три дні, в цілому недооцінювали Україну. У цьому є і позитивна сторона. Оскільки в іншому випадку РФ готувалася б до вторгнення ще масштабніше.

“Думаю, вони в цілому недооцінили Україну, все по-різному, на різних рівнях. Я думаю, що це з одного боку позитив, тому що якби знали, що я залишуся, залишиться влада, люди будуть виходити на вулиці, захищаючи голими руками свої будинки, якби вони знали, вони б готувалися до цієї війни ще масштабніше”, – сказав глава держави.

Зеленський додав, що ця недооцінка України його не ображає.

“Я думаю, навпаки, це дало нам фору. Саме той час, який нам знадобився, щоб бити ворога, деокупувати нашу державу”, – зазначив президент.

Коментуючи прогнози західних розвідок, Зеленський зазначив, що дуже складно, маючи факти, оцінити здатність українців виживати.

“Це складно оцінити, якщо це не стосується тебе особисто, якщо не твою дитину вбивають або не твій будинок горить. Дуже складно оцінити, як ми поводимося в таких складних ситуаціях. Деякі люди були в шоці, в шоці й боролися, звичайні люди, не військові. Тому поки це з тобою не відбувається, складно сказати, як ти будеш реагувати”, – додав він.

Захід повинен підтримувати Україну в її військовій стратегії, щоб допомогти змінити динаміку війни і надати Києву “кращі можливості для переговорів, якщо вони коли-небудь відбудуться”.

За словами Джонсона, G7 вже досягла домовленості надати Україні всі необхідні засоби для стратегічного протистояння Росії, а також для забезпечення Києву максимально вигідної позиції в переговорах з Кремлем.

“Водночас ми хочемо переконатися, що готові надати Україні і гарантії майбутнього. Зокрема те, що вони отримають озброєння НАТО, розвідувальні дані тощо”, – зазначив Джонсон в інтерв’ю німецькому мовнику ZDF.