Російські війська через наступ ЗСУ на Півдні можуть потрапити в «котел» на захід від Токмака.
Про це розповів військовий аналітик, льотчик-інструктор і полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.
Днями МАГАТЕ повідомило, що в районі Запорізької атомної електростанції було чути близько 20 вибухів, а російські телеграм-канали пишуть, що виводиться частина співробітників, адже нібито «збільшується загроза атак ЗСУ».
«Це можуть бути попередні дії перед повним виходом з Енергодара. Ми вже зараз, можна сказати, по цеглинці розбираємо другу лінію оборони. Після розширення плацдарму і руху ЗСУ до третьої лінії оборони росіяни будуть змушені виходити з оперативного котла, який буде утворюватися, зокрема й на захід від Токмака», — пояснив полковник запасу.
На східному фронті в ЗСУ зафіксовано просування. Зокрема, в районі Кліщіївки, ймовірно, туди не захотіла заходити друга група окупантів на заміну знищених.
«Ворог розуміє, що Кліщіївка в оточенні української артилерії, тому вони перестали заходити в цей населений пункт. У такий самий спосіб ми витіснимо ворога з Андріївки, згодом із Курдюмівки. Так само витіснимо і з Бахмута», — переконаний Світан.
Для того, щоб організувати оточення навколо Бахмута, також знадобляться висоти і північніше — ще кілька висот у районі Берхівки, за які зараз б’ються ЗСУ. Там у паніці росіяни намагаються стримувати український наступ, однак це не вдається.
До того ж у росіян зараз фіксується нестача снарядів. Вони можуть максимально виробляти до 2 мільйонів снарядів на рік, це понад 5000 на добу. Але їм необхідно щонайменше 50 000 снарядів на добу для того, щоб виконувати завдання старими радянськими методами, як було до цього.
Фактично росіяни сьогодні працюють з коліс, тому й хочуть знайти додаткові способи постачання снарядів, зокрема співпрацювати з КНДР.
«Так росіяни можуть дещо змінити тактику з переходу накривати кількістю снарядів на роботу якістю, але для цього потрібно набагато скрупульозніше працювати, більше підготовлених спеціалістів і розвідка. Однак це не така собі зміна тактики у військовому плані, це вимушений крок через брак снарядів», — зауважив військовий експерт.
Варто підкреслити, що Україна успішно перериває російські шляхи постачання на окупованих територіях, а ті, хто вважають, що контрнаступ ЗСУ гальмується, мають неправильні очікування.
Таку думку висловив спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України у 2017-2019 роках, дипломат Курт Волкер.
«Те, що Україна робить і робить успішно, – це серйозно перериває лінії постачання Росії, її здатність підтримувати свої сили, які окуповують Україну, зокрема Крим і південь України. Україна б’є по паливу, боєприпасах, логістиці, мостах і дорогах. Також використовує безпілотники, щоб вражати російські військово-морські кораблі, перериваючи російські поставки нафти, змушуючи зупиняти комерційне повітряне сполучення в Росії через удари безпілотників, які доносять реальність цієї війни до російського народу», – каже Курт Волкер.
Ті, хто критикують темпи просування ЗСУ, каже дипломат, «уявляють собі якесь швидке повернення території, яку росіяни утримували останній рік, – швидкий прорив, але це не так».
Як зазначив Волкер, Україна атакує у багатьох місцях вздовж лінії фронту, щоб Росія, змушена реагувати, розтягувала свої сили, і потім, «там, де це можливо, максимально безпечно пройти через найскладнішу місцевість».
«Ми переходимо до наступної фази оборони. Але робимо це методично, обережно та з певним успіхом. Тож замість того, щоб дивитися на це (на контрнаступ.) з відчаєм, я дивлюся із захопленням, що Україна досягає успіху за дуже складних обставин, без повітряного прикриття, без артилерійських систем найбільшої дальності, які ми могли б надати, і роблячи це обережно, щоб зберегти життя. Це насправді дуже вражає. Я не сумніваюся, що Україна здатна перемогти», – підсумовує Волкер.