Для моблізації 500 тисяч українців бюджету необхідно додатково 700 мільярдів гривень. По 1.4 млн. грн. на кожного мобілізованого. Наразі українцям пропонують підвишення податків, та збільшення відрахувань військового збору. Проте, замість того, щоб розповідати, що в державі немає таких ресурсів і здійснювати утиск силовиками на звичайних підприємців, може прото треба звернути увагу на корупційні схеми і там знайдуть гроші.
Таку думку висловив журналіст Євген Плінський.
Він розповів, що в Україні масово продаються підробки сигарет, вироблені на обладнанні, раніше «вилученому» правоохоронцями на скандальній фабриці в Жовтих Водах.
Зокрема, Плінський звернути увагу, що в Україні кожна четверта пачка сигарет знаходиться в тіні, і податки з неї ніхто не збирає.
«Втрати держави за 2023 рік в межах 18-20 млрд грн», — підкреслив він.
Крім того, Плінський розповів, що в Україні почали масово з’являтися підробки сигарет світових брендів, які можуть бути зроблені з використанням обладнання, вилученого правоохоронцями на скандальній фабриці компанії «Юнайтед Тобако» в Жовтих Водах.
«Тому є публічне питання до правоохоронців, які закривали цю фабрику і вивозили її обладнання. Як так вийшло, що вона в умовах війни запрацювала на повну міць і грабує бюджет?»,- каже журналіст.
Він говорить, що в тіньовому секторі економіки України чинять спротив деякі чиновники і вони там заробляють.
«Будемо відверті тому що там залишається великий запас грошей і велика проблема, але тут ми не в змозі вирішити проблему і про це говорив сам міністр фінансів Марченко коли говорив що силові служби контролюють митницю. Він взагалі там не може ні на що впливати. Ну це ж не нормально коли таке каже міністр фінансів», — каже журналісь.
Він говорить, що загальні витрати сегменту підакцизних товарів за 23-й рік сягнули шалених 38 млрд грн, а українці за весь рік задонатили на підтримку армії 24,5 млрд грн. Тож держава втратила на ринку підакцизних товарів 38 млрд, тобто в півтора рази більше було вкрадено на паливі, алкоголі і на сигаретах, ніж вся країна задонатила на підтримку армії.
«Ось вам друзі поле де потрібно працювати де має держава і контролюючі органи показати свою ефективність», — говорить Євген Плінський.
Він наголошує, що силивики мають перенаправити свої сили з придушення легального бізнесу, на тіньовий, через який держава втрачає шалені кошти. Леше після того, коли все це буде придушено, можна говорити про те, щоб піднімати податки на армію для українців, які і без того максимально допомагають ЗСУ.
«Ось, шановні можновладці, шановні чиновники, підакцизний ринок сигарет палива і алкоголю ми вже складали на початку 38 млрд грн це 5% від ваших потреб в фінансуванні мобілізації, яка планується цього року. Будь ласка починайте з цього, розберіться з цим. Чому ці фабрики працюють. Держава і правоохоронці не помічають цього, а з іншого боку білий бізнес кричить і скаржиться що їх тиснуть правоохоронці. Так давайте може перенаправимо нашу цю енергію українських силовиків з білого бізнесу на нелегальний. Я не вірю що українські силовики не знають хто займається виробництвом цих сигарет, на якому обладнанні, де беруться акцизні марки і як побудована мережа розповсюдження. Тому давайте почнемо з цього, а потім вже будемо повертатись до теми підвищення податків для українців», — наголосив журналіст.
Тож можливо, хоча б зараз влада нарешті зверне на все це увагу, та зрозуміє що кошти є, проте потрібно їх правильно здобути, а не присскати той бізнес, який навпаки допмагає економіці України.