Росія зазнала приблизно 300 тисяч втрат серед російських військових на території України. Проте, часовий фактор все ще підіграє РФ , і ймовірно, що Путін вважає, що його загальна стратегія війни працює. Однак це не так і перевага часу триватиме ще не довго.
Про це йдеться в оприлюдненій доповіді розвідувальної спільноти США.
За даними розвідки, початковий план війни Москви щодо України не вдався, оскільки Путін не зміг повністю захопити Україну, і Росія зазнала болючих наслідків.
«Росія зазнала більших втрат, ніж будь-коли за період після Другої світової війни – близько 300 000 серед особового складу в оригіналі вжито слово casualties, що використовується на позначення і безповоротних, і санітарних втрат, тисячі танків та іншої бронетехніки», – зазначають в огляді.
Розвідка прогнозує, що виснаження військових, нестача особового складу, низький моральний дух і далі будуть проблемою для російської армії.
У той же час, успішні контрнаступальні операції України були зірвані, і ситуація нині дещо сприяє Росії. Зокрема, російський оборонний промисловий комплекс поступово збільшує виробництво важкого озброєння, такого як дальнобійні засоби ураження, артилерія та інша зброя, що дозволяє Росії тривалий час утримувати високоінтенсивні бойові дії.
Також Москва отримує незначні, але постійні успіхи на полі бою з кінця 2023 року і виграє від невизначеності з приводу того, на яку західну допомогу надалі може розраховувати Україна.
«Президент Владімір Путін ймовірно вважає, що Росія зірвала спроби України відвоювати значні території, що його розрахунок для перемоги цій у війні працює і західна, зокрема американська допомога для України є обмеженою, особливо на тлі війни між Ізраїлем і ХАМАС», – йдеться у документі.
Зазначимо, розвідка вважає, що Росія майже точно не хоче прямого військового зіткнення з НАТО і обмежиться «асиметричними заходами».
Розвідка констатує, що розв’язана проти України війна обернулася для Росії великими проблемами, але вона досі залишається стійким і спроможним суперником, намагається пом’якшити наслідки санкцій для своєї економіки та посилює зв’язки з ключовими противниками США і Заходу загалом – Китаєм, Іраном і КНДР, що є великим викликом для Заходу. Однак чи на довго?
Адже за висновками розвідувальної спільноти, Москва майже точно не хоче прямого військового зіткнення з НАТО і обмежиться «асиметричною діяльністю», яка за її розрахунками, не переступатиме цю межу.
«Президент Владімір Путін ймовірно вважає, що Росія зірвала спроби України відвоювати значні території, що його розрахунок для перемоги цій у війні працює і західна, зокрема американська допомога для України є обмеженою, особливо на тлі війни між Ізраїлем і ХАМАС», – йдеться у документі.
Розвідка констатує, що тісна економічна співпраця з Пекіном забезпечує Росії великий ринок для збуту енергетичних та інших ресурсів, більший захист від майбутніх санкцій і сильного партнера для протистояння США.
Росії вдалося переорієнтувати більшу частку морського експорту нафти, і з великою ймовірністю велика її частина продається за цінами вищими, аніж «стеля цін, встановлена G7, завдяки співпраці з незахідними партнерами і тому, що ціни минулого року зросли.
Розвідка вважає, що Москва продовжить застосовувати «усі доступні ресурси державної» влади для просування своїх інтересів і спроб підірвати вплив США і союзників, хоча відрізаність від західних ринків і технологій та втеча «людського капіталу» буде для неї викликом.
«Це може варіюватися від використання енергії для примусу до співпраці та послаблення єдності Заходу щодо України до залякування у військово-безпековій сфері, зловмисного впливу, кібероперацій, шпигунства та різних хитрощів», – зазначає розвідувальна спільнота США.