Російські окупанти тривалий час готували наступальну операцію на Харківську область. Спочатку вони вивчали, як швидко встановити вогневий контроль над обласним центром, а потім розпочали наступ одночасно з двох напрямків. За повідомленням The Economist, перші атаки на регіон були відкладені майже на тиждень з невідомих причин.

За даними видання, росіяни планували почати наступ на Харків 15-16 травня. До цієї дати вони стягли до кордонів велику кількість солдат та техніки, але потім не стали реалізовувати задумане. Тиск на українські позиції почали чинити майже за тиждень до вказаної дати. Причому заходили з двох сторін, щоб частково оточити Харків. На цю операцію окупанти виділяли три доби. Але як і «Київ за три дні», так і «Харків за три доби» захопити не вдалось. 

Зазначається, що чинити тиск на українських воїнів росіяни планували на схід від Печенізького водосховища. Вони зайняли дві віхи й почали активні бойові дії. Все для того, щоб зайняти позиції поблизу Харкова, які б дозволяли обстрілювати його з РСЗВ. Наприклад, біля села Борщова. Але у окупантів нічого не вийшло, бо їх зупинила елітна 92-га бригада.

Що стосується другого напрямку наступу, а саме вниз до Печенізького водосховища. То тут росіяни досягли більшого успіху через відсутність мінних полів. Їм вдалось створити флангову загрозу для Куп’янська за кілька днів. Але тривало так не довго.

Вже за десять днів від початку цього наступу він почав захлинатися. Українські бійці змогли зупинити ворога на шляху до Вовчанська. Проте радіти поки зарано, бо, як стверджує The Economist, окупанти формують нову ударну колону у Суджі, що по інший бік кордону від Сум.

Нагадаємо, що російські війська почали наступ на Харків 10 травня. Вони задіяли велику кількість солдат та техніки, що дозволило їм досить швидко просунутись вглиб на українські території. За перші три дні росіяни окупували шість населених пунктів.